Jaunie personas kodi vairs nesaturēs personas sensitīvu informāciju

Komentāri

No nākamā gada jūlija visiem jaundzimušajiem piešķirs jauna veida personas kodus. Ciparu kombinācija vairs nesaturēs sensitīvu informāciju par personas dzimšanas laiku. Arī pieaugušajiem piešķirtas tiesības mainīt jau esošo personas kodu, bet tikai vienu reizi.

Jautājums par Latvijas iedzīvotāju personas kodu atbilstību cilvēktiesību pamatprincipiem aktualizējās pirms teju 10 gadiem. Toreiz Ģimenes ārstu asociācija sūdzējās Tiesībsargam par uzlikto pienākumu norādīt ārsta personas kodu uz dokumentiem, kas pieejami trešajām personām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja kāda trešā persona redz cilvēka personas kodu, uzreiz ir saprotams viņa vecums un dzimšanas diena. Tas var novest līdz diskriminācijai gan darba attiecībās, gan citās jomās, secināja cilvēktiesību aizstāvji un Saeimas deputāti.

No nākamā gada Latvijā ieviesīs jauna veida personas kodus. Līdzīgi kā līdz šim – tie sastāvēs no 11 cipariem, ciparu kombināciju izvēlēsies dators. Visiem jaundzimušajiem personas kodus piešķirs automātiski no 1. janvāra. Arī pieaugušie vienreiz dzīvē varēs mainīt personas kodu. Tas nav obligāti.

Pieaugušajiem, kuri nomainīs personas kodu, jāatceras, ka būs jānomaina arī citi dokumenti. Piemēram, autovadītāja apliecība.

Personas kodus bez sensitīviem datiem lieto arī citās valstīs, ieskaitot ASV, Lielbritāniju, Vāciju un citas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl