Jaunie pāri arvien biežāk Dieva svētību laulībām vēlas saņemt zem klajām debesīm

Komentāri

Laulājoties ārpus telpām, ir jārēķinās ne tikai ar laikapstākļiem, jo reti kurš mācītājs ir gatavs uzklausīt jaunā pāra jāvārdus ārpus dievnama. Tomēr daudz jauno pāru atrod veidus piepildīt savu sapni un laulāties brīvā dabā.

Baltais kāzu limuzīns, kas ved jauno pāri, redzams jau pa krietnu gabalu. Tūlīt uz kāda kalniņa zem klajām debesīm pulcēsies cilvēki, lai piedalītos laulību ceremonijā. Lūk, līgavainis jau gaida savu izredzēto. Jaunais pāris vēlējās, lai viņus salaulā mācītājs, tajā pašā laikā ceremonija baznīcā šķitusi pārāk nopietna.

KRIŠS UN BAIBA MAĻINOVSKI
jaunlaulātie

Mēs gribējām baznīcu, mācītāju, bet tajā pašā laikā kaut ko nepiespiestu. Šķita, ka ārā nav tik lietišķi, gribējām, lai ir brīvāk.

Taču sarīkot laulību ceremoniju ar mācītāju, bet ārpus baznīcas nav nemaz tik vienkārši.  Salaspils un Ropažu luterisko draudžu mācītājs norāda, ka tikai otro reizi laulā ārpus dievnama.

KRIŠJĀNIS BULLE
luterāņu mācītājs

Dievs jau nav piesiets pie vietas, ne pie tempļa vai pie dievnama, arī svētie raksti saka, ka Dievs nemājo ar roku celtos tempļos, tāpēc ir pieļaujams laulāties ārpus baznīcas.

Tomēr dievnams ir vieta, kas cilvēkus mudina drīzāk aizdomāties par Dievu un tam doto solījumu, norāda mācītājs.

Krietni vieglāk laulības ārpus telpām pieņem dzimtsarakstu nodaļas. Taču, tad ir jārēķinās ar papildu izdevumiem un laika ierobežojumiem, jo vasarā nodaļas parasti ir noslogotas. Kāzu organizatore vēlreiz atgādina, ka, laulājoties ārpus telpām, ir jābūt gataviem ceremoniju pavadīt slapjās drēbēs.

MADARA GAVARE
MG Event Planning

Latvijā apstākļi ir ļoti mainīgi, un tas risks ir, mēs nekad nevaram paredzēt lietus līs vai nelīs, bet, ja pāri ir gatavi stāvēt zem lietus ar skaistiem lietussargiem, tas noteikti nebūs tas, kas sabojās ceremoniju.

Kāzu organizatore norāda, ka neatkarīgi no riskiem, tomēr arvien vairāk pāru izvēlas laulāties ārpus telpām. To var arī viegli saprast, jo skaistāku ceremonijas vietu kā šeit, Gaujmalā, ir grūti iedomāties.

Lasi vēl