Jaunie Covid-19 saslimšanas gadījumi saistīti ar vīrusa izplatību Daugavpilī, Aizputē un Rīgā

Pievienot komentāru
Jaunie Covid-19 saslimšanas gadījumi saistīti ar vīrusa izplatību Daugavpilī, Aizputē un Rīgā

Teju visi pagājušajā diennaktī atklātie jaunie Covid-19 saslimšanas gadījumi ir saistīti ar iepriekšējās dienās konstatēto vīrusa izplatību Daugavpilī, Aizputē un Rīgā, kā arī izglītības iestādēs, aģentūrai LETA apliecināja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā diennaktī Covid-19 konstatēts vēl 68 cilvēkiem, no kuriem 57 personas inficējušās no zināmiem infekcijas avotiem.

Arāja atzina, ka 57 cilvēki inficējušies ar Covid-19 no personām, kurām iepriekš tika konstatēta saslimšana ar šo vīrusu. Visi šie gadījumi ir saistīti ar vīrusa izplatību Daugavpilī, Aizputē un Rīgā.

Viņa piebilda, ka patlaban nav konstatēti jauni lieli Covid-19 uzliesmojumi.

Kopumā līdz šim Latvijā veikti 340 395 Covid-19 izmeklējumi, infekcija konstatēta 2194 personām. Kopš pagājušās reizes, kad tika ziņots par sasirgušo atveseļošanos, vēl 15 personas atlabušas un līdz ar to patlaban 1322 personas ir izveseļojušās no Covid-19. Tādējādi patlaban ir 832 aktīvi saslimšanas gadījumi.

Lasi vēl: Pagājušajā diennaktī reģistrēti 68 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi

Vadoties pēc Nacionālā veselības dienesta datiem, pēdējās diennakts laikā stacionēti seši pacienti ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 32 pacienti, no kuriem 29 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet trīs ir ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 235 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Kā ziņots, pēdējās divās nedēļās Latvijā saslimstība ar Covid-19 pieaugusi par 172%, kamēr citviet Eiropā pieaugums ir aptuveni 14%, pirmdien pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Neraugoties uz straujo Covid-19 izplatību, pagaidām netiek vērtēta iespēja šī iemesla dēļ Latvijā ieviest ārkārtējo situāciju, kā tas tika darīts pavasarī, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pirmdien valdība lēma, ka no 7. oktobra sabiedriskajā transportā ikvienam obligāti būs jālieto mutes un deguna aizsegs.