Jaunie Āgenskalna tirgus nomnieki sola, ka tas ilgi tukšs nestāvēs

1 komentārs

No slēdzama grausta par jauno Pārdaugavas sirdi – tādas perspektīvas galvaspilsētā šobrīd paveras vēsturiskajam Āgenskalna tirgum.

Nākamos 30 gadus tur būs iespēja saimniekot popularitāti iemantojušā Kalnciema kvartāla attīstītājiem. Viņi sola “Āģītī” ieguldīt miljonus.

Āgenskalna tirgus centrālās ēkas lietošana šobrīd ir aizliegta ar Būvniecības kontroles valsts biroja lēmumu, jo ēka ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Viens no jaunā īres līguma galvenajiem nosacījumiem ir – 3,5 gados tirgus ir pilnībā jāizremontē. Jaunie nomnieki gan sola, ka Āgenskalns tik ilgi tukšs nestāvēs – tajā teritorijas daļā, kur drīkst, dažādi pasākumi sākšoties jau pavisam drīz.

Una Meiberga
Kalnciema kvartāla pārstāve

Mēs katrā ziņā izmantosim iespēju teritoriju atdzīvināt jau no pirmās dienas, kad tā būs mūsu rīcībā. Izmantosim teritoriju, lai tur organizētu pirmos tirgus un pasākumus plašai publikai.

Kārlis Dambergs
SIA “Kalnciema iela” īpašnieks

Lai šādu tirgu uzturētu, nepietiks vien ar Āgenskalna iedzīvotājiem. Tirgum ir jāpilda tāda funkcija, kas veidos apmeklētāju plūsmu arī no apkārtnes un iespējams no Pierīgas, un arī otras upes puses, līdz ar to mūsu mērķis ir padarīt tirgu maksimāli pievilcīgu.

Līdz tirgus nodošanai ekspluatācijā nomas maksa būs 0,21 eiro kvadrātmetrā, bet pēc tam 1,21 eiro bez PVN, kā arī zemes nomas maksa 7 500 eiro mēnesī. Nopietnu interesi par saimniekošanu Āgenskalnā esot izrādījusi arī kāda Igaunijas firma, tomēr tā vēlējusies tirgu pirkt nevis nomāt. Saprotot, ka tas nebūs iespējams, igauņi izsolē nemaz nepieteicās, Kalnciema ielu atstājot kā vienīgos pretendentus.