Komentāri
Jauni grozījumi likumā – plāno aizliegt ziedot olšūnas sievietēm, kuras vēl nav laidušas pasaulē bērnus
Foto: F64

Vietnē manabalss.lv šonedēļ sākta parakstu vākšana pret grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz liegt iespēju vēl nedzemdējušām sievietēm ziedot savas olšūnas citiem pāriem, kam tas ir nepieciešams. Ārstu vidū vienprātības šajā jautājumā nav.

Ginekologi un reproduktologi runā par dažādiem zinātniskiem pētījumiem, kas gan pierāda, gan apgāž apgalvojumus, ka olšūnu donēšana ar hiperstimulācijas medikamentu palīdzību var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai, piemēram, sekmēt neauglību vai vēzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kamēr nebūs zinātniski pamatotu pierādījumu tam, ka šī procedūra ir pilnīgi nekaitīga, mēs nostāsimies sieviešu aizsardzības pusē. Šim solim ir jābūt ļoti apzinātām un sieviete, kura ir dzemdējusi, viņa var šo soli daudz lielākā mērā apzināties,” teic veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Parakstu vākšanas iniciatīvas ierosinātāja ar domubiedriem likuma pieņemšanas gadījumā sola turpināt vākt parakstus un iesniegt valsts prezidentam lūgumu nodot likumu otrreizējai caurskatīšanai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl