Jaundibinātā Skeletona akadēmija Siguldā meklē audzēkņus

0 Komentāru

Jaundibinātā Skeletona akadēmija Siguldā meklē audzēkņus no visas Latvijas, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

14 gadus vecā Dārta ir veiksmīgi pabeigusi pirmo atlases kārtu un tagad ar treneriem Daini Dukuru un Ivo Šteinbergu pielaiko skeletonu.

Skeletons tiek būvēts individuāli, tāpēc jānomēra auguma parametri. Vieglāk to izdarīt, kāpjot uz tam paredzētā galda, nevis uz grīdas.

Dārta astoņus gadus trenējās vieglatlētikā, bet sagribējās pamēģināt ko jaunu.

Skeletonā viņai patīk ne tikai ātrums, bet arī Latvijas sportistu panākumi, kādus viņi gūst Eiropas un pasaules čempionātos.

Dārta, topošā audzēkne

“Tas man liekas arī forši, ka no Latvijas, jo mums nav ļoti liela valsts, un skeletons ir populārs sporta veids.”

Lai kļūtu par Daiņa Dukura un Ivo Šteinberga audzēkņiem, uz pirmo atlasi pieteikušies 65 bērni un jaunieši, pārsvarā no Siguldas novada, bet treneri gaida topošos skeletonistus no visas Latvijas.

Ivo Šteinbergs, skeletona treneris

“No visiem sporta veidiem atnāk. Viņi izrāda interesi. Ir dažādi sporti – kalna slēpošana, tramplīnlēkšana, vieglatlētika, veikbords. Nevienam nepateiksim nē, kamēr nebūs estakāde, aicināsim visus uz estakādi, tad tiek plānota lielāka atlase, kad izziņosim, tāpēc nāciet un piedalieties!”

Skeletona akadēmijas tapšanu veicinājis Dainis Dukurs. Viņš neslēpj, ka projekts vēl ir ceļa sākumā, bet sākotnējā atsaucība treneri iepriecina.

Dainis Dukurs, skeletona treneris

“Tas mērķis atrast tos četrus, kurus sagatavot jaunatnes olimpiādei, kuriem ir šis vecums, kad viņi tiek klāt. Tas būs tas mērķis un intensīvais darbs. Pērējiem mācīsim skriet pa ledu un turēsim savā redzeslokā.”

Lai pieteiktos uz atlasi skeletona akadēmijā, jāsazinās ar Siguldas novada domi. Lielā prasmju pārbaude topošajiem skeletonistiem būs Siguldas trases starta estakādē, kur sasniegt labu rezultātu ir pavisam kas cits, nekā skrienot sintētiskajā skrejceliņā.

Septembrī Siguldas trasē jau būs ledus. Un tad jauniešiem būs iespēja izmēģināt pirmo skeletona starta ieskrējienu un saprast, vai šis sporta viņiem ir piemērots.
0 Komentāru