Jaunbērzes traģēdijas sekas: Dobeles novads meklēs iespējas palīdzēt mirušo tuviniekiem

Pievienot komentāru
Jaunbērzes traģēdijas sekas: Dobeles novads meklēs iespējas palīdzēt mirušo tuviniekiem
Foto: LETA

Par to, kā palīdzēt pagājušajā nedēļā Jaunbērzes zemnieku saimniecībā traģiskajā nelaimē bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem, šodien lems Dobeles novada dome. Pašvaldība gatava palīdzēt ar izdevumu segšanu, psiholoģisko palīdzību vai citā nepieciešamā veidā.

Nelaime notika pagājušajā piektdienā kūtsmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Saindējoties ar indīgiem izgarojumiem, zemnieku saimniecībā Makleri bojā gāja četri cilvēki, tostarp saimniecības bijušais īpašnieks, pašreizējā īpašnieka tēvs.

Vēl trīs cilvēki nogādāti slimnīcā, viņu vidū ir arī divi bērni. Viņu mamma bijusi fermas strādniece, kura gājusi bojā. Saimniecībā nelaimes brīdī bija vēl trīs šīs ģimenes bērni, kuri sākotnēji atradās krīzes centrā, bet brīvdienās nodoti tēva gādībā.

Foto

Dobeles novada dome būs gatava palīdzēt ar nepieciešamo, piemēram, bēru izdevumiem, psiholoģisko vai krīzes centra palīdzību. Esot arī saņemts zvans no kāda bojāgājušā ģimenes, kas atrodas ārzemēs un kurai ir problēmas ar ierašanos Latvijā. Arī par šo jautājumu tiks lemts šodien.