Jaunatklāto saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaits pagājušajā nedēļā samazinājies par 6,2%

3 komentāri
Jaunatklāto saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaits pagājušajā nedēļā samazinājies par 6,2%
KASPARS KRAFTS/F64

Salīdzinot saslimšanu ar Covid-19 pagājušajā nedēļā ar iepriekšējo nedēļu, ir vērojams neliels jaunatklāto saslimšanas gadījumu skaita samazinājums par 6,2%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pagājušajā nedēļā no jauna atklāti vidēji 574 inficētie dienā. Pagājušajā nedēļā par 1,9% samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 12 864 testus.

Vienlaikus pēdējo septiņu dienu laikā par 2,2% pieaudzis Covid-19 stacionēto pacientu skaits, vidēji 66 pacienti dienā, tādējādi saglabājot stabilu tendenci – vidēji 660 pacientu atrodas slimnīcā katru dienu saistībā ar Covid-19 .

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients šobrīd ir 0,88, kamēr nedēļu iepriekš 1,05, tas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos.

Patlaban vērojama īslaicīga Covid-19 samazināšanās, kas dod cerību līdz ar drošības pasākumu ievērošanu un strauju vakcinācijas aptveres palielinājumu, iespējams, izdosies pieauguma līkni pagriezt uz leju. Eiropā vērojams saslimstības samazinājums. Salīdzinot valstu kumulatīvos saslimstības rādītājus, pieaugums ir trīs valstīs – Dānijā, Latvijā un Lietuvā, Latvija šobrīd ir 4.vietā ar lielāko saslimstības pieaugumu uz 100 000, bet 23 valstīs situācija ir stabila vai vērojams saslimstības samazinājums.

SPKC atgādina, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro – īpaši rūpīgi jāievēro roku higiēnu, pareizi jālieto sejas masku, nosedzot degunu un zodu, jāvēdina telpas vairākas reizes dienā, jāievēro visus drošības pasākumus, pieskatot mazus bērnus, plaši jāatver logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā.

Īpaši aktuāli Covid-19 profilakses pasākumi ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē, iespēju robežās strādāt attālināti, nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem, piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru.

3 komentāri