Komentāri
Jaunās prasības par aviopasažieru datu sniegšanu drošības iestādēm Latvija ieviesīs gada beigās
LETA

Jaunās prasības par aviopasažieru datu iesniegšanu drošības iestādēm Latvija plāno ieviest jau šā gada beigās. Tagad ir tapis attiecīgs likumprojekts, un pirmdien, 2. maijā, par to diskutēs ministri.

Likumprojekts tika izstrādāts galvenokārt terora draudu dēļ, lai palīdzētu drošības iestādēm identificēt aizdomīgas personas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā norāda Iekšlietu ministrija, saskaņā ar apkopotajiem datiem pērn kādai no Sīrijas konfliktā iesaistītajām pusēm no Eiropas pievienojušies trīs līdz pieci tūkstoši cilvēku. Daļa kaujinieku meklē veidus, lai atgrieztos Eiropā un veiktu teroristiskās aktivitātes, tai skaitā izmantojot lidmašīnas. Papildus tam pasažieru datu reģistrs palīdzēšot cīnīties ar citiem noziegumiem, piemēram, narkotiku pārvadāšanu.

Sistēmas pārzinis Latvijā būs Drošības policija, un aviokompānijas sniegs to rīcībā esošos datus par pasažieriem, lidojuma rezervāciju, lidojuma laiku, bagāžu, maksājumu informāciju un citus. Izstrādātajam likumprojektam vēl būs jāsaņem atbalsts valdības sēdē, bet pēc tam gaidāmas diskusijas Saeimā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl