Jaunās Bombardier lidmašīnas airBaltic sāks piegādāt no oktobra; pirmie lidojumi sāksies novembrī

Pievienot komentāru
Jaunās Bombardier lidmašīnas airBaltic sāks piegādāt no oktobra; pirmie lidojumi sāksies novembrī
Foto: LETA

Pirmo Bombardier CS300 modeļa lidmašīnu airBaltic saņems oktobra beigās, bet pirmajā reisā no Rīgas tā izlidos novembrī – to šodien paziņoja lidsabiedrības pārstāvji. 20 šī modeļa lidmašīnas tuvākajos trīs gados aizstās airBaltic pašreizējo novecojošo lidaparātu floti.

Plānots, ka Kanādā ražotās Bombardier lidmašīnas ar laiku kļūs par Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic flotes mugurkaulu, aizstājot pašlaik kursējošos Boeing modeļus. airBaltic piekritis pirkt 20 C sērijas lidmašīnas, tādēļ šodien Rīgā prezentēt savu preci bija ieradies kanādiešu uzņēmuma viceprezidents.

Pirmās C sērijas lidmašīnas jau sākušas reisus Šveices SwissAir flotes sastāvā. Pasažieru skaits šajās lidmašīnās var svārstīties no 130 līdz 160, bet visi airBaltic piegādātie lidaparāti būs aprīkoti ar 145 sēdvietām. Bez degvielas uzpildes tās spēj nolidot aptuveni 6000 kilometru. airBaltic piloti jau šobrīd Kanādā apgūst jauno lidaparātu vadību. Aviokompānijas izpilddirektors Martins Gauss neskopojās ar labākas dzīves solījumiem pasažieriem.

“Lidaparātos būs uzstādīti monitori, kuros pasažieri varēs sekot līdzi lidojuma maršrutam, drošības informācijai un ziņām par savienojošajiem reisiem. Un nākotnē mēs šos lidaparātus plānojam aprīkot arī ar interneta pieslēgumiem,” komentē airBaltic vadītājs Martins Gauss. Pirmās četras lidmašīnas airBaltic saņems šogad, bet atlikušās sešpadsmit – līdz 2018. gadam.

Video