Jaunākie aptaujas dati: vairāk nekā puse strādājošo nejūtas labi un ir stresā

1 komentārs

Vairāk nekā puse strādājošo savā darba vietā nejūtas īsti labi vai atrodas pastāvīgā stresā. Tādi ir rezultāti pētījumam, kas tika veikts, atzīmējot Pasaules emocionālās veselības dienu, kas šogad veltīta cilvēku labsajūtai darbā.

Pēdējās aptaujas dati ir graujoši. Mazāk nekā puse aptaujāto savu emocionālo stāvokli darbā vērtē kā labu. Savukārt 27% atzīst, ka nejūtas īsti labi, bet ceturtdaļa – atrodoties pastāvīgā stresā. Turklāt trešdaļa atzīst, ka viņiem kļūstot arvien sliktāk. Apmēram 20 cilvēkiem gadā tiek noteikts izdegšanas sindroms kā arodslimība. Bet reālais darbinieku skaits, kuriem ir izdegšanas sindroms, varētu būt desmit reižu vairāk, uzskata mediķi.

Maija Eglīte
Latvijas Arodslimību ārstu asociācijas prezidente

Piemēram, arī ķirurgs, pilots, skolotājs, tiesnesis darbā var izdegt. Apstākļi ir tādi. Profesija ir tāda. Ļoti, ļoti nepateicīgas profesijas ir daudzas. Jo cilvēks naktīs neguļ, domā – kā es šodien darbā darīšu.

Darbaspēks noveco, bet dzīves un darba intensitāte pieaug. Tāda ir mūsdienu disonanse, kas palielina emocionālo spriedzi darbā. Ārsti aicina darba devējus pievērst lielāku uzmanību emocionāla klimata uzlabošanai darbā. Kā arī parūpēties par to, lai prasības pret vecāka gadagājuma darbiniekiem būtu adekvātas.

TOP komentāri

  • Vilnis Priede
    +1 +1 0

    Vilnis Priede

    Diemzel es savu verteju ka sliktu,itka viss ir labi bet nejutos tik labi ka gadu pusgadu atpakalj!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl