2 komentāri

Daļēji atjaunota satiksme uz ceturtdien, 24. augustā, spēcīgo lietavu izskalotā un iegruvušā valsts galvenā autoceļa A13 Rēzekne–Kārsava.

Autotransporta kustība tiek organizēta pa ceļa vienu joslu. Kā skaidro “Latvijas Valsts ceļi”, – lai atjaunotu satiksmi, tika izņemta zem autoceļa klātnes iebūvētā caurteka. Tas krasi pazemināja ūdens līmeni un varēja sākt aizbērt izskalojumus.

Pagaidām gan netiek prognozēts, cik ilgs laiks kopumā būs nepieciešams autoceļa pilnīgai atjaunošanai.

Māris Losāns
VAS ”Latvijas autoceļu uzturētājs” Ludzas nodaļas būvdarbu vadītājs

Caurteka, kas ir pabūvēta ceļam apakšā, nespēja izvadīt to ūdens daudzumu, un tā rezultātā ūdens līmenis cēlās un gāja pāri ceļa plātnei un skaloja nomali un uzbērumu, aizbruka caurtekas gals un ūdens, nākot pāri ceļam, izskaloja un izveidojās iebrukums. Tie bija sāngrāvji, kas pārpildījušies ar ūdens lielu daudzumu. Šobrīd notiek bedres tīrīšana, caurtekas sakārtošana un mēģināsim visu to klātni bērt ciet, lai satiksmi atjaunotu. Tas varētu aizņemt dienu, un pēc tam vēl kāda laika asfaltēšana.

Kopumā Latgalē satiksmei šobrīd ir slēgti deviņi valsts vietējās nozīmes autoceļi un divi valsts reģionālie autoceļi Kārsavas un Ilūkstes apkārtnē. Tie ir applūduši, izskaloti un neizbraucami. Pēdējo gadu stiprākās lietavas Latgalē spēcīgi appludinājušas arī mājas, pagrabus.

Tāpat postījumi zemniekiem, jo vairāk nekā tūkstoš hektāros applūduši nenokultās labības lauki, ūdenī peld arī lopu barībai domātie siena ruļļi. Šodien Ciblas, Ludzas, Kārsavas un Zilupes novadu vadītāji kopā ar civilās aizsardzības speciālistiem sanāca kopā, lai lemtu par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu lietavu radīto postījumu dēļ.

Vides aizsardzības un reģionāls attīstības ministrija gan vērtē, – šobrīd gan neesot nepieciešams izsludināt ārkārtas stāvokli, taču ar aprēķinātājiem zaudējumiem pašvaldības var vērsties ministrijā. Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs saucis lietavu postījumus zemniekiem kā sevišķi smagu triecienu, jo ir saimniecības, kur raža nopostīta teju simtprocentīgi.

Zemkopības ministrijas solījusi, ka zemkopji varēs pretendēt uz valsts atbalstu ražas zuduma kompensēšanai.

Jau vēstīts, ka Latgalē 32 stundu laikā lietus nolija 229% augusta normas.

TOP komentāri

 • s
  +3 +3 0

  s

  VARAM kungiem, sēžot Rīgas apartamentos,liekas, ka nav nekas traks.Liekas, kaunu galīgi pazaudējuši vai tas nemaz nav bijis.Kas tad ir ārkārtas stāvoklis, ja ne tagad?
 • Laaceniite
  0 0 0

  Laaceniite

  nevajag mērkaķoties un palienas pļavās mājas būvēt vnk - tad nebūs plūdu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl