Jaunajam Rīgas teātrim jurģi – tas var ievākties pagaidu telpās “Tabakas fabrikā”

Komentāri

Pēc ilgas gaidīšanas Jaunais Rīgas teātris beidzot var ievākties pagaidu telpās “Tabakas fabrikā”, lai būvniekiem rekonstrukcijai nodotu teātra ēku Lāčplēša ielā. Šo “trimdu” teātris uzņem cerīgi, jo tās laikā vēlas pārdzimt citā kvalitātē. Pārmaiņas būs ne tikai telpu ziņā, bet arī aktieru trupā.

Jaunajam Rīgas teātrim gaidāmas pārmaiņas, un pirmās no tām ir pavisam vērienīgas – nākamo sezonu teātris sāks jaunajās telpās pie Dzemdību nama.

Jaunais Rīgas teātris turpmāk mājos bijušajā “Tabakas fabrikā” – teātra vajadzībām šo ēku rekordtempā kopš pavasara pārbūvēja simtiem strādnieku, lai šajā sezonā aktieri un skatītāji varētu satikties jau šeit, Miera ielā, pretī Dzemdību namam. Teātris te mājos līdz brīdim, kad pēc rekonstrukcijas durvis atvērs nams Lāčplēša ielā.

Alvis Hermanis

Alvis Hermanis
Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs

Celtnieki man uzdāvināja cigarešu paciņu, ko te bija atraduši – melno “Elitu”. Tās bija lepnas cigaretes padomju laikā.

Kā suvenīru iedodot pa gabaliņam no Lāčplēša ielas skatuves dēļiem, būvnieki telpas nodevuši teātrim, jo līdz 1. septembrim jāpaspēj pilnībā iekārtoties – šajā dienā teātris jauno sezonu sāks ar Hermaņa iestudējumu, japāņu autora Jukio Mišimas “Marķīze de Sada”. Hermanis pie šīs lugas atgriezīsies jau trešo reizi – pirmo reizi tā tapa Lāčplēša ielā.

”Man likās, ka būtu smuki izmest tādu riņķi, arī šeit atsākt ar šo pašu materiālu,” atklāja Hermanis.

Jaunajā sezonā izrādes vēl gatavo režisors Vladislavs Nastavševs – iestudējumā “Cerību ezers aizsalis” uzsvars būs uz režisora vecmāmiņu, ko atveidos Vilis Daudziņš. Top arī Franca Kafkas “Process” Māra Lāča redzējumā, savukārt Uldis Tīrons gatavo iestudējumu par Ļeņina pēdējām dzīves dienām. Tajā piedalīsies vienīgais trupā uzņemtais jaunais aktieris – Toms Veličko.

Aktierim, jau ienākot teātrī, daudz jāspēlē, lai būtu formā. Tas ir kā sportā. Ja sēdi malā, nekas labs nebūs. Ja man iedod lielu lomu, esmu pateicīgs.

Hermanis ir samazinājis ārzemju aktivitātes un vairāk enerģijas veltīs savam teātrim. Līdz ar telpu maiņu pārmaiņas būs arī trupā – sezonu sāks 16 štata aktieri, bet seši turpmāk strādās ārštatā. Savukārt nākamajā gadā Kultūras akadēmijā veidos kursu speciāli Jaunā Rīgas teātrim.

Šajās telpās būs divas skatītāju zāles ar 304 un 253 skatītāju vietām. Savukārt biļešu kase no Lāčplēša ielas septembra beigās tiks pārcelta uz kinoteātra “Splendid Palace” telpām.

Foto: JRT jaunās telpas

Lasi vēl