1 komentārs

Nākamās valdības deklarācijā norādīts, ka Latvija izsmēlusi iespējas uzņemt papildu bēgļus, taču kategorisks “nē” jaunai bēgļu uzņemšanai no Eiropas Savienības šajā dokumentā nav pateikts. Tomēr, cik ilgi patvēruma meklētāji mūsu valstī varēs palikt un cik lieli Latvijā ir bēgļu pabalsti salīdzinājumā ar citām Eiropas valstī.

Latvijā var palikt tikai tie patvēruma meklētāji, kuri pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes veiktas izvērtēšanas saņem uzturēšanās atļauju. Vērtēt paredzēts arī tos sešus patvēruma meklētājus, kuri tikko kā ieradušies Latvijā saistībā ar Eiropas Savienības bēgļu kvotām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jebkurā gadījumā galalēmums tiek pieņemts Latvijā,” saka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. “Bet jebkurā gadījumā tas darbs, kas tika veikts iepriekš – tika iesaistītas gan drošības iestādes, līdz ar to es teiktu, ka ir pietiekami augsts procents, ka starptautiskajai aizsardzībai viņi kvalificēsies.”

Foto

Lai kvalificētos aizsardzībai un paliktu Latvijā, patvēruma meklētājiem jāsaņem bēgļa statuss vai alternatīvais statuss.

PMLP pārstāve Santa Jonāte norāda: “Bēgļa statusu piešķir personai, kura pamatoti baidās no vajāšanas mītnes zemē savas politiskās pārliecības, rases, tautības, sociālās piederības dēļ. Savukārt alternatīvo statusu piešķir personām, kurām mītnes zemē draud miesas vai nāves sods, spīdzināšana, necilvēcīga izturēšanās., kā arī ja valstī ir iekšējs vai ārējs bruņots konflikts.”

Cilvēki ar alternatīvo statusu drīkst Latvijā palikt vienu gadu, pēc tam viņiem uzturēšanās atļauja ir jāpagarina. Savukārt patvēruma meklētāji ar bēgļa statusu saņem pastāvīgo uzturēšanās atļauju.

Latvijā cilvēki ar alternatīvo statusu saņem pabalstu 139 eiro apmērā deviņus mēnešus, bet personām ar bēgļa statusu šis atbalsts pienākas vienu gadu. Tāpat ir atmaksātas valodas mācības. Kaimiņvalstī Lietuvā bēgļa pabalsts ir lielāks – 265 eiro. Tikmēr Igaunijā bēgļiem apmaksā dzīvesvietas īri, ja tā nepārsniedz 130 eiro mēnesī.

Vēl viņi var pretendēt uz tādiem pašiem valsts pabalstiem, pensijām, bērnu uzturlīdzekļiem un bezdarbnieku pabalstiem, kādi pienākas vietējiem iedzīvotājiem. Savukārt, piemēram, Zviedrijā cilvēki ar bēgļu statusu var pretendēt uz aptuveni 700 eiro lielu pabalstu. Vācijā personām ar apstiprinātu bēgļa statusu pabalsts ir ap 400 eiro, turklāt ir nodrošināta dzīvesvieta un apkure.

Latvijas nabadzība un zemās sociālās garantijas, ja salīdzina ar Rietumeiropas valstīm, minēti kā iespējamie iemesli, kāpēc līdz šim uz mūsu valsti piekrituši braukt tikai seši patvēruma meklētāji.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl