1 komentārs

Namu īpašnieku patvaļu piedzīvojusi kāda jaunā projekta Ķengaraga zieds iemītniece Kristīne. Lai arī viņai slēgts ilgtermiņa līgums un rēķini maksāti visu laiku, namīpašnieks pieprasa izvākties. Lai panāktu savu, izmantotas neadekvātas metodes, piemēram, tiek atslēgta elektrība.

Kristīne, viņas vīrs un divus gadus vecais bērniņš projekta Ķengaraga zieds dzīvoklī mitinās nedaudz mazāk kā gadu. Brīdī, kad pienācis laiks pagarināt līgumu, ģimene pamanījusi, ka dzīvoklī uz sienām parādījies pelējums, no kura bērnam sākās alerģija. Tādēļ ģimene lūdza projektu pārstāvošajam uzņēmumam SIA Zemniecība kādu citu dzīvokli tajā pašā projektā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sākumā ģimenei piedāvāts kāds trīsistabu dzīvoklis citā ēkas korpusā, taču, tuvojoties pārcelšanās dienai, atklājies, ka konkrētais dzīvoklis tomēr izīrēts kādam citam. Sākotnēji apsaimniekotāju pārstāve bijusi pretimnākoša un norunātājā dienā dzīvoklis tomēr atradies, turklāt tajā pašā daudzdzīvokļu nama korpusā, kur ģimene mitinājusies iepriekš.

Ķengaraga zieds iedzīvotāja Kristīne:

Tā kā bijām jau savākuši visas mantas un sagatavojušies pārvākties, mēs piekritām un ievācāmies 265. dzīvoklī. Kad viņa atnāca pie mums ar līgumiem, dokumenti bija bez direktora paraksta, bez zīmogiem – vienkārši papīra lapas. Viņa mums teica, lai parakstāmies, tad viņa aiziešot pie jurista un tad jau iemetīs līgumu mūsu pasta kastītē.

Tā kā nevienam no ģimenes iepriekš nebija radušās nesaskaņas ar mājas īpašnieku pārstāvjiem, neko ļaunu nedomādami, viņi parakstījuši dokumentus un gaidījuši. Pēc vairākām dienām, kad Kristīne kārtējo reizi mēģinājusi noskaidrot, kur tad ir viņai solītais līgums, sieviete telefoniski saņēmusi apstiprinājumu, ka parakstītais papīrs pieejams firmas birojā. Tā kā tas atrodas tikai dažu simtu metru attālumā no daudzdzīvokļu ēkas, Kristīne devusies turp. Diemžēl tur viņu pārsteidzis kārtējais negaidītais pavērsiens. Nekādu līgumu neesot, juristu satikt nevarot un arī direktora birojā nav.

Tā nu vairākas nedēļas īrniece bez rezultātiem meklējusi iespējas satikt kādu firmas pārstāvi un beidzot sakārtot dokumentus, taču visi mēģinājumi beigušies bez rezultātiem.

Lai arī jaunā daudzdzīvokļu nama projekta Ķengaraga zieds īrniece apgalvo, ka par dzīvokli vienmēr maksāts laikus un visi čeki un kvītis saglabātas, pēc dažām dienām pastkastītē iemests paziņojums, ka izīrētājs pārtrauc līgumu ar šā dzīvokļa iemītniekiem.

Ķengaraga zieds iedzīvotāja Kristīne:

Es lūdzu viņus sazināties arī ar firmas direktoru, lai varētu beidzot dabūt savus dokumentus, taču birojā man paskaidroja, ka viņa telefonu nevarot iedot, jo esot vien ”kabineta telefons”, bet tur viņš neesot bieži. Citiem vārdiem – sazināties ar viņu nevar. Tad es iegāju portālā sūdzības.lv un tur atradu šā paša cilvēka telefonu. Piezvanīju viņam, bet viņš ar mani runāja ļoti neadekvāti, kliedza un teica, ka esmu pati pazaudējusi dokumentus, un lai liekot viņam mieru un netraucējot.

Tomēr jau nākamajā dienā problēma atrisināta un tika saņemts zvans no biroja. Tika skaidrots, ka sieviete nu var saņemt ilgi gaidīto līgumu. Šķitis, ka problēmas, strīdi un nesaskaņas, nu ir aiz muguras, tomēr tad tikai sākušās īstās nedienas – 20. novembrī dzīvoklim tiek atslēgta elektrība.

Ķengaraga zieds iedzīvotāja Kristīne:

Es zvanu uz ofisu. Tur man paziņo, ka, ja jau man reiz ir galvenā telefona numurs, lai zvanot viņam. Es piezvanīju šim Aleksandram, bet viņš sāka uz mani kliegt un teikt, ka esam parādā naudu, ka ar šādiem īrniekiem nevēlas sadarboties un vispār, lai pēc iespējas ātrāk, pareizāk sakot, – jau nākamajā dienā – vācamies prom no šā dzīvokļa.

Lai arī Kristīne apgalvo, ka par dzīvokli vienmēr maksāts laikus un visi čeki un kvītis vienmēr saglabātas, pēc dažām dienām pastkastītē iemests paziņojums, ka izīrētājs pārtrauc līgumu ar šā dzīvokļa iemītniekiem. Tomēr ģimene nolēmusi tik vienkārši nepadoties un sieviete vērsusies pie jurista un ar ierakstītas vēstules palīdzību lūgusi apsaimniekotāja skaidrojumu par šo, viņasprāt, patvaļīgo un pat nekaunīgo rīcību.

Ķengaraga zieds iedzīvotāja Kristīne:
2. decembrī izgāju no dzīvokļa, lai dotos pastaigā ar bērnu. Kad devos lejā, satapu šo Aleksandru, kuru visi šeit dēvē par ”galveno”. Viņš mani paveda maliņā un jautāja, vai dzīvoju 265. dzīvoklī. Kad atbildēju, ka dzīvoju gan, viņš man prasīja, kādēļ vēl esmu šeit un kāpēc vēl neesmu aizvākusies. Jautāju, uz kāda pamata man tas būtu jādara, mēs taču jums nosūtījām vēstuli, kādēļ neatbildat? Viņš tikai noteica, ka viņam man nav jāatskaitās, pagriezās uz aizgāja.

20 minūtes pēc šīs sarunas dzīvoklim atslēgta elektrība.

Tā kā Kristīnes mērs nu reiz bijis pilns, šoreiz talkā tika saukti likumsargi. Lai arī policisti fiksējuši šo notikumu un sagatavota vesela gūzma dokumentu, elektrība tā arī nav parādījusies.

Šobrīd Kristīnes ģimene steidzami meklē jaunu mājvietu, taču apgalvo, ka šo lietu tā neatstās un ir gatava pat tiesāties.

Sazināties ar uzņēmuma pārstāvjiem raidījumam Degpunktā neizdodas, jo biroja durvis darba dienas pēcpusdienā ir slēgtas. Tāpat arī minētais Aleksandrs, kuru neskaitāmajās cūcībās vaino Kristīne, sarunās nevēlas iesaistīties, apgalvojot, ka ir vien tehniskais darbinieks un neko par ķīviņu ar īrniekiem nezina.

Meklējot ēkas īpašnieku un apsaimniekotāju kontaktus, raidījums Degpunktā secina, ka uzņēmējs, visticamāk, jau iepriekš piekopis šādu attieksmi pret klientiem. Pirmā norāde, kuru izdodas ieraudzīt interneta meklētājā, ierakstot SIA Zemniecība, ir tiešsaites uz portālu sūdzības.lv. Izskatās, ka Kristīne nav vienīgā, kura nevar atrast kopīgu valodu ar šo izīrētāju. Tāpat arī Valsts policijā saņemti vairāki iesniegumi par šā uzņēmēja darbību. Policijas inspektori konstatējuši vairākus pārkāpumus. Diemžēl visi policistu konstatētie gadījumi risināmi civiltiesiskā kārtā.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl