Jaunais Rīgas video: sabiedrībai un ārzemniekiem neviennozīmīgs vērtējums

5 komentāri
Jaunais Rīgas video: sabiedrībai un ārzemniekiem neviennozīmīgs vērtējums
LETA

Jaunais Rīgas videoklips sociālajā tīklā Facebook nedēļas laikā skatīts jau vairāk nekā 200 000 reižu. Tā veidotāji Rīgas Tūrisma attīstības birojs ar klipu lepojas, jo beidzot radīta alternatīvāka prezentācija par līdz šim ierastajām. Savukārt sabiedrības un ārzemnieku vērtējums nav tik viennozīmīgs.

Jaunajā klipā Rīgas tēls veidots, dinamiski mainot dažādus galvaspilsētas objektus repa dziesmas pavadījumā, 142 alfabēta secībā izkārtotos vārdos izstāstot par Rīgai raksturīgāko. Ideja aizgūta no kādas amerikāņu hiphopa dziesmas, un teksts veidots ar humoristisku pieskaņu, jo domāts jaunākai auditorijai – sociālo tīklu lietotājiem.

Jaunā Rīgas vizītkarte krietni atšķiras no līdz šim veidotajiem prezentāciju video tieši izvēlētā mūzikas pavadījuma dēļ repa stilā. Gan vietējiem, gan ārzemniekiem domas dalās – ja vieniem šis video patīk, citi muzikālo pavadījumu tomēr mainītu.

Drīz pēc klipa parādīšanās sociālajos tīklos ar to dalījās arī sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp mūziķis Gatis Irbe, kurš pats izpilda dziesmas repā. Viņš šaubās, vai šāds klips uzrunātu tūristus.

“Pirmkārt, akcents, otrkārt, par sarežģītu vārdi, un es gribētu saprast, kurš to mūziku taisījis – tā arī bija drausmīga. Nevajadzēja repot iekšā. Vajadzēja labāk iedziedāt,” uzskata Irbe.

Tikmēr reklāmas speciālists Andris Rubīns skaidro, ka Rīga nav pirmā vieta, kas radījusi alternatīvāku prezentāciju par ierastajām. Līdzīgi netradicionāli klipi atrodami arī par, piemēram, Pekinu, Islandi, Kanādu un citām valstīm un pilsētām. Rubīns uzskata, ka reklāma ir izdevusies, un tā tiešām varētu uzrunāt jaunākus cilvēkus.

“Nevajag baidīties no šādiem ļoti izklaidējošiem, ļoti drosmīgiem formātiem, kur tiek lietots slengs, kur tiek lietotas pasaulē globālas ļoti saprotamas lietas. No tā nevajag baidīties. Un es domāju, ka šī ir viena no visu laiku labākajām Rīgas vizītkartēm, ja mēs domājam par tiešām vairāk tādu jaunu auditoriju,” uzskata Rubīns.

Klipa repa teksta izpildītāju Tūrisma attīstības birojs gan patur noslēpumā, jo tas nav mūziķis. Kopumā tas izmaksājis nepilnus 3,5 tūkstošus eiro, un birojs pieļauj, ka arī nākotnē varētu veidot līdzīgus repa video citās valodās.

Noskaties video!

LNT sižets

5 komentāri