Jaunais Rīgas teātris jaunajā sezonā piedāvās astoņus jauniestudējumus

0 Komentāru

Jaunais Rīgas teātris jauno sezonu sāks 1. septembrī ar Alvja Hermaņa jauniestudējumu “Linda Vista”, kurā galveno lomu atveidos Andris Keišs.

Kopumā jaunajā sezonā teātris ieplānojis astoņus jauniestudējumus, tostarp režisoru Tīrona, Ņekrošus, Nastavševa un Leinevēbera darbus. Šī būs jau otrā sezona, kuru Jaunais Rīgas teātris aizvadīs pagaidu mājvietā, Miera ielā, bijušajā sērkociņu rūpnīcas ēkā.

Ceturtdien, 16. augustā, preses konferencē teātra galvenais režisors Alvis Hermanis atklāja, ka teātrī notiek paaudžu maiņa un pamazām izrādēs tikšot integrēti jaunie aktieri, kuri sākuši mācības Kultūras akadēmijas aktieru kursā.

Alvis Hermanis
JRT mākslinieciskais vadītājs

Pašreizējā trupā ir divas nelielas izmaiņas, no trupas ir izlēmusi aiziet aktrise Kristīne Krūze un mēs esam pieņēmuši trupā jaunu aktrisi – Mariju Linarti. Tad protams ir tie 18 jaunie cilvēki, jo bija konkurss – 300 cilvēki pieteicās un budžeta vietas kultūras akadēmijā bija tikai 10, bet mēs pieņēmām 18.

Šoruden skatītājiem būs iespēja vēlreiz redzēt Jaunā Rīgas teātra izrādi “Brodskis-Barišņikovs”, kas, iespējams, būšot arī pēdējā iespēja, jo pēc jaunā gada teātris to pārtraukšot izrādīt.

0 Komentāru