Jaunais Rīgas brīvostas pārvaldnieks Zeltiņš: Neesmu publisko šovu cilvēks, darīšu visu, lai konfliktu būtu mazāk

1 komentārs

“Neesmu publisko šovu cilvēks, darīšu visu, lai konfliktu būtu mazāk,” tā savā pirmajā darba dienā saka jaunais Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Ar 20 gadu pieredzi jūrniecībā, šajā laikā pildot labi apmaksātus un ietekmīgus amatus, Zeltiņš sola spodrināt brīvostas tēlu sabiedrības acīs un nodrošināt veiksmīgu ostas attīstību. Zeltiņš neslēpj, ka labi pazīst bijušo ostas pārvaldnieku Loginovu, taču noliedz, ka būtu viņa protežē.

Zeltiņš uzvarēja 24 kandidātu konkurencē, un viņa CV ir iespaidīgs. Karjeru sācis kā kapteiņa palīgs uz kravas kuģiem, strauji ieņēmis vadošos amatus privātajā un publiskajā sektorā transporta un loģistikas jomā. Pašlaik Zeltiņš ieņem “Latvijas dzelzceļa” padomes priekšsēdētāja amatu, ir “Rīgas brīvostas flotes” direktors un valdes loceklis, kā arī “Latvijas Jūras administrācijas” valdes priekšsēdētāja padomnieks. Viens no uzdevumiem – ostas darba reorganizācija.

“Savā būtībā tā ir praktisko saimniecisko funkciju nodošana meitas uzņēmumam “Rīgas brīvostas flote”, savukārt ostas pārvalde saglabās likumā noteiktās pārvaldes funkcijas, kas saistītas ar attīstību kopumā,” saka Zeltiņš.

Zeltiņam ir plašs paziņu loks. Piemēram, viņš ilgstoši darbojas Rojas jahtkluba vadībā, kurā ir arī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Presē vēl pirms apstiprināšanas amatā tika uzsvērta Zeltiņa ciešā saistība ar bijušo brīvostas šefu Loginovu. Jaunais pārvaldnieks pazīšanos nenoliedz, bet solās iet savu ceļu.

“Es par preses interesi nepriecājos, neesmu publisko šovu cilvēks, esmu centies izvairīties. Protams, Loginovu pazīstu ilgi, pazīstu visus ostu pārvaldniekus, kas ir bijuši. Visādi citādi nekādu problemātiku nesaskatu. (TV3: Par šo amatu runā, ka tas ir pakļauts politiskam spiedienam. Ja uz neformālām sarunām aicinās lielie vīri, oligarhi, ko darīsiet tādā situācijā?) Es par to, protams, esmu domājis, bet… kā saka, neviena maize nav bez garozas. Vēsturiski ostai šī te preses un politiķu interese bijusi saasināta. Es neteiktu, ka tas ostai nācis pa labu. Es varu apsolīt, ka darīšu visu, lai šādi nesaprotami konflikti būtu mazāk,” saka jaunais Rīgas brīvostas pārvaldnieks.

Atzinīgus vārdus par Zeltiņu saka brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks. Savā deklarācijā par 2016. gadu Zeltiņš norādījis, ka viņam pieder dzīvoklis un zeme Rīgā, zemes īpašums Rojas novadā, divas motorlaivas un 2015. gada “Subaru Legacy” auto. Trijās darbavietās viņš pērn nopelnījis 71 000 eiro un kā parādsaistības norādījis 70 000 eiro.

 

1 komentārs