Jaunais Rail Baltica projekts skars par tūkstoš privātīpašumu mazāk

Komentāri

“Patlaban ir būtiski samazinājies skarto privātīpašumu skaits – tas ir mazāks par tūkstoš īpašumiem visā Latvijas teritorijā,” pauda Rail Baltica Latvia pārstāvis Neils Balgalis.

Projekts paredz, ka Rīgas teritorijā dzelzceļa līnija Rail Baltic visā garumā ir novietota esošajā dzelzceļa koridorā. “Tajās vietās, kur jāšķērso trase no vienas puses uz otru, ir vai nu pārvadi, vai risinājums zem esošā dzelzceļa,” pauda N. Balgalis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš akcentēja, ka “kompromiss ir panākts esošā koridora ietvaros, un, veidojot precīzāku novietojumu, mēs neesam veikuši būtiskas trases novirziena izmaiņas”.

Kopumā piecu mēnešu laikā notika vairāk nekā 40 sabiedriskās apspriešanas, 500 individuālas tikšanās reizes. “Tagad esam izveidojoši detalizētus tehniskos risinājumus, kur redzam trases precīzo koridoru 60 metrus, redzam visus šķērsojošos ceļus, upju šķērsojumus, redzam arī piekļuves ceļus īpašumiem. Mūsuprāt, esam panākuši vienošanos, ko tad arī rādīsim sabiedrībai šī kopējā darba rezultātu oktobrī un dzirdēsim viņas atbildi,” pauda N. Balgalis.

Skaties video!

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – kopumā visos 15 Latvijas novados, kurus skars jaunais dzelzceļš, nākamās apspriešanas paredzētas turpmākajos mēnešos – oktobrī un novembrī. Sanāksmēs iedzīvotājus tiek plānots iepazīstināt jau ar precīzākiem trases novietojuma variantiem, lai līdz gada beigām varētu vienoties par vienu risinājumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl