Jaunais policijas šefs: Vecie laiki ir beigušies, to es visiem policistiem gribu pateikt

9 komentāri

Lai uzlabotu likumsargu darbu, jaunais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sola veikt darbinieku rotāciju, bet neviens policists no dienesta atbrīvots netikšot.

Nekādus radikālus lēmumus Ruks veikt neplāno un cer, ka politiķi vienosies par policistu algu paaugstināšanu, kas ir viens no sāpīgākajiem jautājumiem dienestā.

Savā pirmajā preses konferencē jaunajā amatā Armands Ruks kā vienu no lielākajām problēmām uzsvēra darbinieku trūkumu. Visdrūmākā situācija ir Rīgas reģiona pārvaldē, akūti trūkst ceļu policistu. Jaunais policijas priekšnieks atgādināja par kādreiz izskanējušajiem priekšlikumiem, piemēram, veidot tā dēvēto universālo policistu. Piemēram, citās valstīs patruļpolicists pilda gan iecirkņa, gan ceļu policijas funkcijas.

No organizatoriskās puses, Ruks apsver iespēju veikt rotāciju struktūrvienību vadībā, konkrētus vārdus gan neminot.

“Kas attiecas uz apvienošanu, tur noteikti ir rūpīgi jāizvērtē. Es negrasos pieņemt ļoti sasteigtus lēmumus, neiepazīstoties ar situāciju,” norādīja Ruks.

Tieši šodien Iekšējās drošības birojs aizdomās par kontrabandas cigarešu tirdzniecības iespējamu piesegšanu Centrāltirgū aizturējis kādu policistu. Komentējot šo gadījumu, Ruks akcentē, –  negodprātīgiem cilvēkiem dienestā nav vietas.

“Ja mums ir šie gadījumi, tad tā ir problēma… Vecie laiki ir beigušies, to es visiem policistiem gribu pateikt,” teica Ruks.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) no jaunā policijas vadītāja cer sagaidīt radošu un efektīvu darbu, tostarp atrast, kā dienests var ietaupīt līdzekļus, jo, ņemot vērā Covid-19 krīzi un kopējo ekonomisko situāciju, uz pamatīgu algas pieaugumu policisti nevar cerēt.

Jāatgādina, ka Ruks ilgus gadus strādājis slepenā policijas struktūrvienībā, līdz šā gada jūlijā iecelts par Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku, bet otrdien ar MK lēmumu apstiprināts policijas priekšnieka amatā.