Jaunais Krievijas vēstnieks: Latvija ar bažām gaida Maskavas sūtni

Pievienot komentāru
Jaunais Krievijas vēstnieks: Latvija ar bažām gaida Maskavas sūtni
Foto: F64

Latvijā ar bažām gaida nākamo Krievijas vēstnieku. Oficiāla informācija no Krievijas par vēstnieku maiņu pagaidām gan vēl nav saņemta, taču Valsts dome piekritusi, ka Maskavas jaunais sūtnis Latvijā būs Jevgenijs Lukjanovs.

Lukjanovs ir Krievijas drošības padomes sekretāra vietnieks un prezidenta Vladimira Putina tuvāko loka cilvēks. Līdz ar to Krievijas pārstāvniecība Latvijā kļūs ietekmīgāka, un ārpolitikas eksperti lauza galvu, kādi turpmāk varētu būt attiecību pavērsieni un riski drošībai.

“Viņa atsūtīšana uz šejieni ir vai nu jauka pensionēšanas vecuma izbaudīšana vai arī vēlme izjust spēles lauku, un reģionā Rīga tam ir piemērotāka vieta, kur to vislabāk saprast,” uzskata Latvijas ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Sagaidāms, ka Lukjanovs vēl neatlaidīgāk aizstāvēs tā saukto Krievijas tautiešu kursu. Lai arī Latvijas puse Putina cilvēku Rīgā var nepieņemt, ārpolitikas eksperti to neprognozē. Tas būtu bezprecedenta solis, kas izraisītu nopietnas diplomātiskas konsekvences.

Video