Jaunais Igaunijas ārlietu ministrs: attiecībās ar Krieviju mūsu nostāja ir identiska

Komentāri

Igaunija nule kā tikusi ne vien pie jauna prezidenta, bet arī jauna ārlietu ministra. Trešdien Jirgens Ligi ieradās savā pirmajā darba vizītē Rīgā, un apliecināja, – lai arī amatos nomainījušies personāži, kaimiņvalsts ārpolitika nav mainījusies. Attiecībās ar Krieviju domājam identiski.

Tikšanās ar jauno igauņu kolēģi mūsu ārlietu ministram gan nebija iepazīšanās, bet atkalredzēšanās. Abi pirms desmit gadiem vienlaikus bija arī aizsardzības ministri. Tā nu preses konference sākās ar joku. “Sākotnēji mēs centāmies atrisināt visas mūsu lielās starpvalstu problēmas, taču cietām neveiksmi, jo nevienu problēmu neatradām,” ar humoru sacīja Ligi.

Viņš jaunajā amatā atrodas vien pāris nedēļas – ārlietu krēsls atbrīvojās tad, kad iepriekšējā ministre Kaljuranda to atstāja, lai kandidētu uz prezidenta vietu, taču palika bešā. Lai kā arī būtu ar Igaunijas iekšpolitiku, šodien tika apliecināts – personāžu maiņa nemaina valsts nostāju attiecībās ar Krieviju.

“Diemžēl Krievijas politika nav mainījusies. “Zilonis” vienmēr ir istabā, satiekoties ar Baltijas valstu kolēģiem. Ukraina un Sīrija ir šī “ziloņa” karstie punkti, kuros krīze tiek radīta no ārpuses,” teic Ligi.

To, ka ar kaimiņiem domājam identiski, apliecināja arī mūsu ārlietu ministrs. Tuvējā reģionā spriedze nemazinās, un pamata atslābt Baltijai nav. “Savā ziņā gan Sīrija, gan Ukraina nav ar pozitīvu dinamiku un šaubos, vai mainīsies nedēļu laikā. Tas, ko redzam, nav pozitīva signāla,” norāda Edgars Rinkēvičs.

Šie novērojumi būs svarīgi vēl šomēnes paredzētajā Eiropadomes sanāksmē, kad bloka valstīm būs jālemj – pagarināt vai atcelt sankcijas pret Krieviju? Šobrīd to termiņš ir nākamā gada janvāris. Baltijas pozīcija būs skaidra.

Video

Lasi vēl