Jaunais gads sācies traģiski – līdz nāvei nosaluši četri cilvēki, ugunsgrēkos bojā gājuši pieci cilvēki

Pievienot komentāru
Jaunais gads sācies traģiski – līdz nāvei nosaluši četri cilvēki, ugunsgrēkos bojā gājuši pieci cilvēki
LETA

Jaunā gada ieskaņas Latvijā pienākušas drūmās noskaņās – pēdējās četrās brīvdienās ugunsgrēkos bojā gājuši pieci cilvēki, bet četri cilvēki nosaluši līdz nāvei.

Tāpat daudzi atpūtnieki guvuši traumas no pirotehnikas izstrādājumiem, lūzumus, paslīdot uz ielām un atpūšoties uz kalniem.

Pagājušā gada nogale bijusi īpaši saspringta ugunsdzēsējiem. Kopumā dienests brīvdienās saņēma 206 izsaukumus. 123 reizes dzēsti ugunsgrēki, 49 reizes veikti glābšanas darbi, pārējie bija maldinoši izsaukumi.

Foto

Bojā gājuši pieci cilvēki, lielākoties vīrieši vecumā no 40 līdz 50 gadiem, kas neuzmanīgi rīkojušies ar uguni.

Aukstajā laikā nosalstot, dzīvības zaudējuši četri cilvēki. Mirušie atrasti guļam uz ielas vai arī neapkurinātās telpās.

Kopumā ārstiem nācies glābt 40 cilvēkus, kas bijuši pamatīgi pārsaluši. Mediķi akcentē, ka aukstajā laikā pat siltā apģērbā tērpta cilvēka dzīvība var izdzist pusstundas laikā.

Vecgada vakarā mediķi saņēmuši 6 izsaukumus, kas saistīti ar pirotehnikas sprādzienos gūtām traumām, divi cilvēki guvuši nopietnus apdegumus.

14 cilvēki traumas guvuši paslīdot un krītot, pieci cilvēki savainojušies, atpūšoties uz slēpošanas kalniem.

Laikapstākļu dēļ notikušas arī daudzas avārijas, brīvdienās bojā gājis viens cilvēks. Bēdīgā statistika papildinājās arī pirmdien, 4. janvārī, – Elejā, autoavārijā miris 70 gadus vecs vīrietis.

Video

Lasi vēl