Jaunā vidusskolā tiks gatavoti jaunie Latvijas inženierzinātņu talanti

0 Komentāru
Jaunā vidusskolā tiks gatavoti jaunie Latvijas inženierzinātņu talanti
Foto: F64

Šodien atklāta inženierzinātņu vidusskola, kurā cer sagatavot nākamos Rīgas Tehniskās universitātes studentus. Līdz ar to talantīgiem jauniešiem tiks dota iespēja padziļināti apgūt eksaktās zinātnes.

Pirmā stunda jaunā skolā – tas ir īpašs notikums. Šie jaunieši iepriekš apliecinājuši savas spējas, gūstot panākumus fizikas, ķīmijas un matemātikas olimpiādēs, tagad aicināti eksaktās zinātnes apgūt padziļināti un nopietni sagatavojoties inženierzinātņu studijām. Jaunizveidotā inženieru vidusskolu dibinājusi Rīgas Tehniskā universitāte, domājot par tehnisko zinātņu attīstību Latvijā.

Skola izveidota par saziedotiem līdzekļiem – vairāk nekā 500 ziedotāji skolēniem ir atstājuši savus novēlējumus – tie izlasāmi, ikdienā kāpjot pa kāpnēm.

Mācību iestādē ik gadu 10. klasē tiks uzņemti 25 talantīgi jaunieši. Pēc trim gadiem te mācīsies 75 skolnieki. Viņu pirmie iespaidi ir ļoti labi – vairums atzīst, ka viņiem svarīga ir tieši padziļināta zināšanu apguve.

Papildus vispārējās vidējās izglītības ieguvei inženierzinātņu vidusskolas audzēkņi varēs baudīt priekšrocības, ko nepiedāvā citas vidusskolas. Piemēram, skolēniem būs iespēja strādāt RTU laboratorijās un klausīties mācībspēku lekcijas. Skolēni varēs arī nokārtot atsevišķus studiju kursus, iegūstot kredītpunktus, kā arī iesaistīties citās augstskolas aktivitātēs.

RTU rektors cer, ka vairums šo skolas beidzēju studijas turpinās tieši Tehniskajā universitātē, taču tas nav obligāts nosacījums, lai mācītos inženierzinātņu vidusskolā. Te var mācīties ikviens Latvijas skolēns, taču konkurss ir nopietns – 14 cilvēki uz vienu vietu.

Skaties video:

0 Komentāru