Jaunā vidusskolā tiks gatavoti jaunie Latvijas inženierzinātņu talanti

Komentāri

Šodien atklāta inženierzinātņu vidusskola, kurā cer sagatavot nākamos Rīgas Tehniskās universitātes studentus. Līdz ar to talantīgiem jauniešiem tiks dota iespēja padziļināti apgūt eksaktās zinātnes.

Pirmā stunda jaunā skolā – tas ir īpašs notikums. Šie jaunieši iepriekš apliecinājuši savas spējas, gūstot panākumus fizikas, ķīmijas un matemātikas olimpiādēs, tagad aicināti eksaktās zinātnes apgūt padziļināti un nopietni sagatavojoties inženierzinātņu studijām. Jaunizveidotā inženieru vidusskolu dibinājusi Rīgas Tehniskā universitāte, domājot par tehnisko zinātņu attīstību Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skola izveidota par saziedotiem līdzekļiem – vairāk nekā 500 ziedotāji skolēniem ir atstājuši savus novēlējumus – tie izlasāmi, ikdienā kāpjot pa kāpnēm.

Mācību iestādē ik gadu 10. klasē tiks uzņemti 25 talantīgi jaunieši. Pēc trim gadiem te mācīsies 75 skolnieki. Viņu pirmie iespaidi ir ļoti labi – vairums atzīst, ka viņiem svarīga ir tieši padziļināta zināšanu apguve.

Papildus vispārējās vidējās izglītības ieguvei inženierzinātņu vidusskolas audzēkņi varēs baudīt priekšrocības, ko nepiedāvā citas vidusskolas. Piemēram, skolēniem būs iespēja strādāt RTU laboratorijās un klausīties mācībspēku lekcijas. Skolēni varēs arī nokārtot atsevišķus studiju kursus, iegūstot kredītpunktus, kā arī iesaistīties citās augstskolas aktivitātēs.

RTU rektors cer, ka vairums šo skolas beidzēju studijas turpinās tieši Tehniskajā universitātē, taču tas nav obligāts nosacījums, lai mācītos inženierzinātņu vidusskolā. Te var mācīties ikviens Latvijas skolēns, taču konkurss ir nopietns – 14 cilvēki uz vienu vietu.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl