Jauna prasība! Mediķi pieprasa likumā noteikt, cik liels būs viņu algu pieaugums

3 komentāri

Pēc diskusijām Veselības ministrijā mediķiem izdevies panākt, ka vairākas viņu prasības ieraksta topošajā Veselības aprūpes finansēšanas likumā. Tomēr mediķiem nav izdevies panākt, lai dokumentā konkretizētu – par cik atalgojums pieaugs.

Veselības ministrijā pie viena galda sēdās mediķi, arodbiedrību pārstāvji un ministrijas vadība. Pēc aptuveni divu stundu garām diskusijām izdevās panākt, ka topošajā Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektā ieraksta vairākas mediķu prasības.

Proti, likumā noteikts algu pieauguma grafiks un apņemšanās līdz 2020. gadam veselības aprūpes nozares finansējumu palielināt līdz 4% iekšzemes kopprodukta. Patlaban šis finansējums svārstās ap 3%.

Slimnīcu biedrības pārstāvji gan akcentē, – pagaidām likumprojektā sadaļa par algu pielikumu ir virspusēja.

Jevgēņijs Kalējs
SLIMNĪCU BIEDRĪBAS VADĪTĀJS

Ar šādu algu pielikumu mēs tomēr krietni atpaliksim no Lietuvas un Igaunijas. Šeit ir kopējais algu pielikums nozarē, bet nav pateikts, cik no tā būs novirzīts tieši ārstniecības personām. Tāpēc, ka šis pieaugums var skart ministrijas un ierēdņu aparātu.

Kalējs piebilda, ka likumprojektā tomēr vajadzētu konkretizēt, kāds pielikums gaida ārstniecības personālu, un šo priekšlikumu viņš aktualizēs nākamajās tikšanās reizēs ar ministri.

Anda Čakša
veselības ministre

Ja mēs skatāmies par algām, tad tirgū tās ir lielākas. Jau tagad ārsti par vairākām darbavietām saņem ap 2 tūkstošiem eiro. Tas, uz ko mēs ejam, ir bāzes atalgojuma tarifs – 1049 eiro. Tā starpība joprojām paliek, bet tas ir būtisks solis no šiem 849 eiro, kas ir šobrīd.

Diskusijas par Veselības aprūpes finansēšanas modeli vēl turpināsies. Tā galvenais uzdevums ir definēt – kurš turpmāk būs tiesīgs saņemt valsts apmaksātu plānveida medicīnisko palīdzību. Pašreizējais kompromisa variants paredz, ka sociālā nodokļa nemaksātāji varēs rēķināties tikai neatliekamo, primāro, psihiatrisko palīdzību, kā arī ārstēšanu no infekciju slimībām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl