Jauna kārtība – turpmāk darba nespējas lapas būs tikai elektroniskā veidā

2 komentāri
Jauna kārtība – turpmāk darba nespējas lapas būs tikai elektroniskā veidā
Ilze Zvēra / f64

Daži klikšķi ar peli un darba devējs redz, kuram padotajam ir un kuram nav attaisnojuma nokavētajām darba dienām. Turpmāk darba nespējas lapas būs tikai elektroniskā veidā, internetā. Ierēdņi sola, ka elektroniskais risinājums būs daudz ērtāks un vienkāršāks, pacientiem un arī mediķiem vairs nebūs “jākrāmējas” ar papīra kalniem.

Paula Stradiņa slimnīcas mediķi ir vieni no pirmajiem, kuri jau ir sākuši lietot darba nespējas lapas elektroniskā formātā. Neatliekamās medicīnas centra ārste Aļona Prutkova skaidro kādas ir priekšrocības izmantojot elektroniskos dokumentus.

“Mēs varam izrakstīt DNL lapas ātrāk, mums nav vajadzība iet pie kāda cita cilvēka, atraut viņu no darba, lai viņš to raksta papīra formātā un pieeja uzreiz visam arhīva,” viņa saka.

Kopš 1. novembra Paula Stradiņa slimnīcā ārsti izraksta tikai elektroniskās darba nespējas lapas. Taču īpašas nepieciešamības gadījumā ārsts var arī izdrukāt papīra formātā. Tiklīdz elektroniskā darba nespējas lapa ir noslēgta, cilvēks ir atveseļojies un var atsākt strādāt, tad jau nākamajā rītā darba devējam ir pieejama informācija par to, ka darbinieks ir izveseļojies.

Nacionālā Veselības dienesta pārstāve Linda Freimane norāda, ka viņi sūta informāciju uz Valsts ieņēmumu dienestu: “Un valsts ieņēmumu dienests savā pusē jau konkrētam personas kodam pielasa klāt visus darba devējus, tas nozīmē, ka nākošajā rītā darba devējs redz, ka šodien Anniņa būs darbā vai attiecīgi būs Miķelītis būs darbā un tas viss ir redzams, kad darba nespējas lapa būs noslēgta.”

Darba devējs un arī pats darbinieks ar informāciju par darba nespējas lapu var iepazīties interneta lapā www.eveseliba.gov.lv. Minētajā adresē iespējams pieslēgties caur mājaslapu Latvija.lv izmantojot, piemēram, bankas autentifikāciju. Elektroniskās darba nespējas lapas obligāti būs jāievieš visām medicīnas iestādēm no nākamā gada sākuma.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl