Jauna kārtība topošo autovadītāju apmācībā; pieaugs maksa par kursiem

2 komentāri

Izmaiņas topošo autovadītāju apmācības procesā. Šonedēļ stājās spēkā likuma grozījumi, kas paredz vairākus jauninājumus. Autoskolas atzīst, ka tas sadārdzinās braukšanas apmācības procesu sadārdzinās.

Viena no būtiskākajām izmaiņām, kas skar jauno autovadītāju apmācības procesu ir minimālā vadīšanas nodarbību skaita palielināšanu. Vairums topošo autovadītāju un instruktoru atzīst, ka šobrīd, praktiskās braukšanas nodarbības ir par maz lai iegūtu pārliecinošas iemaņas auto vadīšanai.

Turpmāk, B kategorijas jeb vieglās automašīnas vadīšanas tiesību iegūšanai, braukšanas nodarbību skaits pieaugs no 14 līdz 20 nodarbībām.

Ieviesti arī jauni temati teorētiskajās apmācībās, lai topošie šoferi varētu labāk paredzēt bīstamas situācijas un būtu zinoši par mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību. Vadīšanas apmācības papildinātas arī ar braukšanu slidena ceļa apstākļos un tumšajā laikā. Autoskolu instruktoru biedrība lēš, ka līdz ar braukšanas obligāto stundu palielinājumu , par aptuveni 20-30% sadārdzināsies arī tiesību iegūšana. Tas daudzus no mācībām atturēs.

Daļa izmaiņu skar ne tikai autoskolu audzēkņus, bet arī pašas autoskolas. Lai mazinātu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, jaunā kārtība paredz, ka par visiem ar apmācību saistītajiem pakalpojumiem turpmāk būs jāmaksā autoskolai, nevis instruktoram pa tiešo.

Šobrīd, lai kļūtu par autovadītāju, jārēķinās ar 800 līdz 1000 eiro un turpmāk šī cena varētu pieaugt. Jaunie noteikumi stājas spēkā no 1-mā novembra, tiesa gan tiem, kuri pieteicās autoskolā līdz šim datumam būs iespēja mācību procesu apgūt kā līdz šim. To izmantojuši ļoti daudzi. Autoskolās atzīst, ka pēdējā mēneša laikā pat par 80% audzis topošo autovadītāju skaits.

Video

TOP komentāri

 • Darling:)
  +1 +1 0

  Darling:)

  Uzskatu bezjēdzīgs pasākums attiecībā uz CSDD un visā tiesību iegūšanām. Cilvēks tos daudzos noteikumus tik un tā neatcerēsies. Kārtējais bizness tāpat kā ar automašīnu tehniskajām apskatēm. Uzskatu ka Latvija balstīta uz sodu sistēmām un policisti piepilda ģimenes budžetu kā arī valsts maciņu. Neviens likums Latvijā nav pieņemts Latvijas pamatiedzīvotājiem par labu.................
 • Dejotājs
  0 0 0

  Dejotājs

  Maksa, ta maksa. Ja tās maksas dēļ iznāks labi braucēji , tad kaut vai 5 kārtīga! Citādi iznāk no kursiem blondīnes, kas pat atpakaļgaitā nevar ieparkoties un brauc pa kreiso joslu ar 60 (atļauts 100)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl