Komentāri

Jauna kārtība taksometru iebraukšanai Vecrīgā – no šodienas tam nepieciešama īpaša atļauja. Rīgas dome izmaiņas saistošajos noteikumos pamato ar līdzšinējiem šoferu pārkāpumiem Vecrīgā, piemēram, bez samaksas izmantojot pašvaldības autostāvvietas.

Kopumā darbam Rīgas teritorijā izsniegtas licences 608 pārvadātājiem ar vairāk nekā diviem tūkstošiem automašīnu. Savukārt atļauju iebraukšanai Vecrīgā, samaksājot 300 eiro, līdz šim saņēmis tikai 81 uzņēmums. Ja Vecrīgā iebrauks taksometrs bez šādas atļaujas, tam draud naudas sods vai licences anulēšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

“Sods būs paredzēts tieši pārvadātājam, ja viņš pārkāps RD saistošos noteikumus un iebrauks Vecrīgā bez atļaujas, skaidrs, ka pasažierim sods netiks piemērots, bet būtu pareizi ja pasažieris pirms izmantot taksometru arī pajautātu un precizētu, vai pārvadātājam ir tiesības iebraukt Vecrīgā,” saka RD Satiksmes departamenta Pasažieru pārvadājumu pārvaldes priekšniece Jeļena Dzikēviča.

Konkurences padome paudusi bažas, ka jaunā kārtība ierobežos konkurenci, jo 300 eiro lielā nodeva uzņēmumam jāmaksā neatkarīgi no tā rīcībā esošo auto skaita. Tādējādi lielajiem uzņēmumiem būs konkurences priekšrocības attiecībā pret tiem, kuru autoparkā ir vien dažas automašīnas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl