Jauna iespēja daudzdzīvokļu ēku renovācijai! Kredīts bankā vairs nebūs jāņem

Komentāri

Radīta alternatīva programma dzīvojamo māju siltināšanai un renovācijai. Latvijas – Baltijas energoefektivitātes fonds ir piesaistījis Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankas investīcijas 4 miljonu eiro apmērā. Par šo naudu paredzēts nosiltināt mājas Rīgā, Salaspilī, Līvānos, Liepājā.

Ja daudzdzīvokļu māju iemītniekiem izdodas vienoties par ēkas siltināšanu, tad tagad ir divas iespējas kā to paveikt. Var pieteikties Eiropas savienības fondu līdzfinansētai māju siltināšanas programmai un ņemt kredītu bankā. Tomēr var izvēlēties arī citu variantu – atrast kompāniju, kas varētu uzņemties projekta apmaksu un vēlāk izdevumus apmaksāt no ietaupītā par siltumenerģiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Projekta ietvaros ir jau renovēta viena māja – Rīgā Mastu ielā. Mājas pārvaldnieks uzsvēra – iedzīvotāji ir apmierināti. Latvijas – Baltijas Energoefektivitātes fonda pārstāvis parakstīja līgumu ar Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankas pārstāvjiem par 7,5 miljonu eiro piesaisti šādiem ēku atjaunošanas projektiem Latvijā. Interese par to ir ne vien galvaspilsētā, bet arī Dobelē, Salaspilī, Liepājā, un Līvānos.

Pagaidām galvenais ēku siltināšanas un renovācijas finansēšanas avots ir Eiropas savienības fondi. Tomēr 2020. gadā tie beigsies un tad alternatīvais finansējuma piesaistes mehānisms var kļūt par galveno finanšu instrumentu padomju laika ēku glābšanai Latvijā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl