6 komentāri
Jauna ielaušanās zvēraudzētavā, “Baltic Devon Mink” atvērti 400 dzīvnieku būri
LETA

Iecavas novadā, ūdeļu fermā “Baltic Devon Mink”, naktī no 2. maija uz 3. maiju notikusi ielaušanās, kuras laikā atvērti 400 būri. Rezultātā izbēgušas aptuveni 100 ūdeles, no kurām lielākā daļa jau ir atrastas. Pēdējās nedēļas laikā šī ir otrā šāda veida ielaušanās zvēraudzētavās.

”Audzētavā atvērti 400 būri, kuros atradušās ūdeļu mammas ar mazuļiem, kā arī tādas, kas vēl ir gaidībās. Vairāk nekā simts mammas izbēgušas, no kurām uzņēmuma darbiniekiem lielāko daļu šobrīd jau ir izdevies noķert un nogādāt atpakaļ būros. Lai arī mammas tiek noķertas, tās ir emocionāli ļoti satrauktas un nespēj barot mazuļus, līdz ar ko mazuļi tiek izvietoti inkubatorā, kur par tiem rūpējas vetārsts,” stāsta “Baltic Devon Mink” valdes loceklis un direktors Leifs Mogensens.

Fermas kopējā teritorija ar ražošanas ēkām aizņem vairāk nekā 17 hektāru. Teritorijai pa perimetru ir izvietota signalizācija.

Vakar, 2. maijā, ap plkst. 23.00 fermas tālākajā stūrī nostrādājusi signalizācija, kamēr apsardzes vienība devusies apsekot lokāciju, audzētavas otrā pusē, pieņemam, ka vairākas personas pārlēkušas pāri sētai un operatīvi atvērušas būrus. Saistībā ar notikušo uzņēmums vērsies policijā, stāstīja Mogensens.

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, – aizvadītajās brīvdienās notikusi ielaušanās arī kažokzvēru audzētavā ”Gauja AB”, un arī tur tika atvērti dzīvnieku būri.

Plašāk par šo tematu – skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • Ilona
  +2 +2 0

  Ilona

  Organizācijas, kas cīnās par dzīvnieku tiesībām, apzinās arī savas darbības sekas un atbild par tām. Jebkurš šādas organizācijas dalībnieks saprot, ka nebrīvē audzis dzīvnieks neizdzīvos savvaļā, līdz ar to nerīkotos tik bezatbildīgi.
  Man arī neticās, ka uzņēmumam ar tādiem ienākumiem nav saliktas novērošanas kameras uz katra stūra, un tikt tajā iekšā ir tik viegli.
 • Mhm..
  +2 +1 -1

  Mhm..

  Stulbie dzīvnieku "aizsargātāji". Tās ūdeles mirs jebkurā gadījumā. Vai nu no viņām uztaisīs kažokus, Vai arī nomirs dabā, jo visu mūžu ir dzīvojušas nebrīvē
 • Toms Terauds
  0 0 0

  Toms Terauds

  Skumji, ka jāmirst nevainīgiem dzīvnieciņiem, cilvēku naudas kāres dēļ.
  Lai vieglas smiltis.
  Nepieņemiet pārsteidzīgus lēmumus, pirms vainīgie nav noķerti. Cerot uz policijas godaprātu, ticu ka vainīgie tiks noķerti un atbildēs par šo masu slaktiņu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl