Komentāri

Latvijas reģionu pārstāvji trešdien, 30. martā, iepazīstināja ar pasākumiem, ko iecerējuši piedāvāt Latvijas simtgadē. Tie solās būt daudzveidīgi – līdzās tradicionālajiem koncertiem un izstādēm, arī izturības maratons un pat datorspēles. Pašvaldību pārstāvji stāsta, ka svētkus centīsies padarīt interesantus plašam iedzīvotāju lokam, taču arī intelektuāli bagātīgus, kas gan ir liels izaicinājums.

Uz Latvijas simtgadi Latgalē iecerēti vairāki pasākumi, tostarp Latvijai visai neierasts process. Īpašas datorspēles – Īsapazeisim! –  veidošana. Tās centrā ir 33 spilgtas Latgalē dzimušas personības, kas apliecinājušas sevi dažādos veidos pasaulē. Spēle paredzēta jauniešiem, kas pieraduši dzīvot digitālajā vidē, skaidro projekta autori.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat paredzēts radīt jaunu grāmatu par Latgales simbolu – Jāņa Klīdzēja radīto slaveno Boņuku.

Foto

Savukārt sportiski ekstrēmi noskaņotajiem iedzīvotājiem varētu šķist interesants Valkas piedāvātais izturības maratons, kas notiks jau šogad. Neiespējamais skrējiens, atbilstoši nosaukumam, notiks novembrī, ar vairākiem trašu garumiem, no kuriem lielākais būs 99 kilometri, divkārt pārsniedzot maratona distanci.

Tāpat reģionos iecerēts rīkot koncertus, izrādīt filmas, publiskas lekcijas, teātra izrādes.

Video

Lasi vēl