Komentāri
Jaunā gada svinībām šogad iedzīvotāji tērēs 80 eiro un turpinās svinēt mājās
FOTO: Flickr

Latvijas iedzīvotāji Jaunā gada sagaidīšanai šogad vidēji plāno tērēt 80 eiro jeb vidēji par 16 eiro mazāk nekā pērn. Savukārt attiecībā par svinēšanas vietu vairāk nekā puse jeb 56% cilvēku 2015.gadu sagaidīs mājās ģimenes lokā. 

“Lai gan ekonomikas izaugsmes rādītāji Latvijā šajā gadā bijuši vieni no augstākajiem Eiropas Savienībā un palielinājušās arī iedzīvotāju darba algas, tomēr psiholoģiskie faktori līdz ar eiro ieviešanu likuši svētku tēriņiem atvēlēt mazāk. Vienlaikus gan kā interesants fakts jānorāda, ka šogad iedzīvotāji svētku dāvanām plāno tērēt vairāk nekā pagājušogad,” skaidro 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Svētku svinēšanai līdz 20 eiro plāno tērēt 11% respondentu, bet no 21 līdz 40 eiro šim mērķim atvēlēs 19% cilvēku. Izdevumus Jaungada svinībām, kas pārsniedz 100 eiro plānojuši gandrīz katrs sestais jeb 17%. Konkrētu tēriņu summu vēl nepilnu mēnesi līdz svinībām nav varējuši nosaukt 10% Latvijas iedzīvotāju.

No aptaujas datiem arī izriet, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju gadu miju turpinās sagaidīt mājās. Salīdzinot ar 2013.gada veiktā pētījuma datiem, mājās svinētāju skaits šogad pieaudzis par 6 procentiem, bet nemainīga daļa jeb 14% cilvēku svinēt dosies ciemos.

To cilvēku daļa, kas vēl nav izlēmusi, kur sagaidīt 2015.gada atnākšanu, šogad samazinājusies par 4 procentiem – proti, gandrīz katram piektajam jeb 19% (galvenokārt jauniešiem) pagaidām vēl nav Jaunā gada sagaidīšanas plānu. Apmeklēt svinīgu pasākumu plāno 4% respondentu, bet uz ārzemēm doties tikai 2%. Biežākie minētie galamērķi ir Lielbritānija, Igaunija, Krievija, Zviedrija, Vācija un Spānija.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl