Jaunā aptaujā noskaidrots, vai Latvijas iedzīvotāji lepojas ar savu valsti

1 komentārs
Jaunā aptaujā noskaidrots, vai Latvijas iedzīvotāji lepojas ar savu valsti
Ilze Zvēra / f64

“Vai lepojaties ar mūsu valsti, Latviju?” – šādu jautājumu uzdeva Latvijas iedzīvotājiem pētījumu uzņēmums RAIT, kas ir GfK partneris Baltijā. Lūk, arī atbildes!

Divas piektdaļas aptaujas dalībnieku – 40% – uz šo jautājumu atbildēja ar pārliecinošu “jā, lepojos!”, tomēr nedaudz vairāk ir to, kam šāda sajūta nav vienkārši pašsaprotama. Proti, 44% respondentu atzina, ka ar Latviju lepojas tikai dažkārt.

Savukārt nedaudz vairāk kā katrs desmitais mūsu aptaujā atbildēja ar noliegumu, jo 13% atzina, ka ar mūsu valsti noteikti nelepojas.

Tikmēr vēl 3% aptaujas dalībnieku uz mūsu jautājumu izvēlējās atbildi “esmu vienaldzīgs”.

Tā kā jautājumu ar līdzīgu kontekstu raidījumā uzdevām arī pirms gada, to iedzīvotāju skaits, kas lepojas ar Latviju, šogad ir būtiski audzis (+14%) un būtiski, par 8% mazāk, ir to, kas norāda, ka lepnumu par Latviju neizjūt.

Lai arī mums netrūkst labojamu un uzlabojamu lietu, kas daudziem liek šaubīties pašiem par savu zemi, emocionāli mūsu sabiedrība tomēr jūtas arvien labāk! Kur vēl labāku ceļamaizi gadam līdz mūsu Latvijas simtgadei? Bet par ceļasomu, kas liktas lietā jau tagad – nedēļas pirmajā vietā.

1 komentārs