Jaunā aizsardzības koncepcija: Saskaņas deputātiem nepatīk, ka Krieviju sauc par draudu Latvijai

2 komentāri
Jaunā aizsardzības koncepcija: Saskaņas deputātiem nepatīk, ka Krieviju sauc par draudu Latvijai
Foto: AFP / LETA

Saeima šodien pieņēmusi jauno Valsts aizsardzības koncepciju, kurā uzsvērti pieaugošie draudi valsts drošībai. Deputāti strīdējās, cik lielus riskus Latvijai rada Krievija un vai tai netiek pārāk liela loma. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis minēja konkrētus faktus, kas liecina, ka Kremļa militarizācijas radītais apdraudējums ar katru brīdi pieaug.

Jaunajā valsts aizsardzības koncepcija par centrālo Latvijas draudu visai nepārprotami nosaukta Krievija, kura dokumentā pieminēta visbiežāk, kas ļoti nepatika Saskaņas deputātiem.

Aizsardzības ministrs gan akcentēja, ka būtu tuvredzīgi un Krievijas pieminēšana ir pašsaprotama, ņemot vērā tās militāro spēku koncentrēšanos rietumu kara apgabalā, Latvijas robežas tuvumā. Krievija pēdējos gados ir notikušas 4000 militārās mācības, kas desmitkārt pārsniedz NATO manevru skaitu.

Šobrīd alianse ir nolēmusi Krievijas militarizācijai atbildēt. Par to liecina katru dienu notiekošās starptautiskās mācības, kā arī augošais Latvijas aizsardzības budžets. Nauda tiek ieguldīta personālā un bruņojumā.

Tomēr valsts galveno aizsardzības dokumentu kritizēja arī koalīcijas partneri. Nacionālā apvienība uzskata, ka nepietiekami tur piesaukta lielā krievvalodīgo kopiena, kas esot bumba ar laika degli.

Tikmēr Bergmaņa partijas biedrs Valdis Kalnozols gāja pat tik tālu, ka aicināja Latvijai ieturēt neitralitāti.

Foto

Video

2 komentāri