Jaudīgo putekļu sūcēju ēras beigas! Drīzumā veikalos tos vairs nevarēs nopirkt

2 komentāri

Šogad 1. septembrī stājas spēkā Eiropas Komisijas regula, kas paredz pāriet uz ekonomiskākiem un videi draudzīgākiem putekļu sūcējiem. Šī ir jau otrā regula, kas samazina putekļu sūcēju jaudu. 

Sadzīves tehnikas veikalu konsultanti stāsta, ka cilvēki jau sen zinot par izmaiņām, kas skars mājas apstākļos lietojamos putekļu sūcējus no 1. septembra. Ražotājiem būs jāatsakās no putekļusūcēju ražošanas, kuru motora jauda pārsniegs 900 vatus. Cilvēki par to nepriecājas, jo Eiropa tādējādi uzspiežot savus noteikumus.

Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā gan skaidro, ka par šādu normu vienojušās visas dalībvalstis kopā, tostarp arī Latvija. Pirmais jaudas samazinājums notika jau 2014. gadā, kad putekļu sūcēju maksimālo jaudu samazināja līdz 1600 vatiem.

Kaspars Kreics
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs

Ieviešot šo jauno eko marķējumu un arī samazinājumus ir aprēķināts, ka līdz 2020. gadam katru gadu Eiropas iedzīvotāji spēs ietaupīt apmēram tik daudz elektrības, cik patērē 5 miljoni mājsaimniecību.

Tikmēr sadzīves tehnikas pārdevēji skaidro, ka mazāka motora jauda nebūt nenozīmē sliktāku vilkmi. Tas esot stereotips no agrākiem laikiem, kad lielāka jauda tiešām nozīmējusi labāku veiktspēju, taču pēdējos gados ražoto modeļu efektivitāte vairs neesot atkarīga no motora jaudas.

Tie putekļu sūcēji, kuru motoru jaudas pārsniedz 900 vatus, veikalos būs pieejami vēl arī pēc 1. septembra, kamēr tiks pilnībā izpārdoti.

TOP komentāri

 • kika
  +1 +1 0

  kika

  un atkal eiropa dikte noteikumus.Kur ir ta neatkariba un briviba.Tuksie vardi un solijumi.Cik vel ilgi un tali ies musu valdiba,dancojot pec eiropas stabules.
 • aigars
  0 0 0

  aigars

  ļoti paslims reguls.. .. es domaju ar atstmu slimiem pacientiem ļoti patīk.. un citām alerģijām.. ... varētu parlaments aiziet paārstēties .. katrā ziņā normālus jaudīgus nosūcējus arī te vairs drīz neredzēt..... varbut veltilāciju motorus arī vajadzētu tik mazus kā tetovēšanas mašīnītēm... katrā ziņā unz jums gulsies un jau atbildība par dzīvībām... nešaubieties.. slepkavas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl