Jau vairāk nekā gadu Latvijā darbojas biedrība, kas palīdz skolēniem un studentiem gūt praktisku pieredzi darba tirgū

Pievienot komentāru
Jau vairāk nekā gadu Latvijā darbojas biedrība, kas palīdz skolēniem un studentiem gūt praktisku pieredzi darba tirgū
Publicitātes foto

2016. gada 15. novembrī nodibināta biedrība “Jauniešu Kustībai”, kuras mērķis ir palīdzēt skolēniem un studentiem iegūt praktisku pieredzi darba tirgū.

Biedrība izmanto neformālo izglītību un rod iespēju iegūt jauniešiem pirmo darba pieredzi, strādājot un praktizējoties kādā uzņēmumā. Biedrība palīdz iedrošināt jauniešus, lai pēc tam viņi lepni varētu teikt, – “Es varu! Es gribu! Es nebaidos! Es daru!”

Ar katru gadu aug jauniešu vēlme strādāt un/vai praktizēties uzņēmumos, pelnīt pašiem un iepazīt darba tirgu Latvijā. Bieži vien šī vēlme pazūd, jo saņem negatīvas atbildes no uzņēmumiem, un viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc jauniešiem netiek dota iespēja praktizēties/strādāt uzņēmumos ir zināšanu un pieredzes trūkums. Taču šīs zināšanas un pieredzes trūkums nav atrodams skolā vai grāmatu plauktos. “Kā lai mūsu nākotne iegūst pieredzi un zināšanas, kas ir tik ārkārtīgi svarīgi mūsdienu sabiedrībā?” vaicā biedrība “Jauniešu Kustībai”.

Biedrības dibinātājs Rihards Krūmiņš norāda: “Atceros savas pirmās darba gaitas… Dažādu pozitīvu apstākļu sakritība ļāva man iepazīt daudz ļoti veiksmīgus uzņēmējus un sabiedrībā pazīstamas personības, praktizēties un strādāt visdažādākajos uzņēmumos un uzkrāt milzīgu pieredzi. Gribu palīdzēt jauniešiem iepazīt neformālās izglītības priekšrocības un plusus, kas ļaus viņiem attīstīt un pilnveidot sevi turpmākai dzīvei! Šī programma jauniešiem dos iespēju iegūt praktiskās zināšanas, kuras pēc programmas beigšanas izmantot dzīvē. Tā ir iespēja, kas, manuprāt, būtu jāizmanto ikvienam jaunietim, kas domā par savu nākotni.”

Šeit vari nobalsot, ja domā, ka šim projektam ir jābūt konkursa “Labās gribas uzņēmējs” finālistam.