Jau šovakar Dzintaru koncertzālē izskanēs Marisa Jansona piemiņai veltīts koncerts

0 Komentāru

Par spīti ierobežojumiem, pasaules klases mūziķi jau 16.jūlija vakarā Dzintaru koncertzālē sniegs nebijušu koncertu. Tas veltīts ievērojamajam latviešu diriģentam Marisam Jansonam, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Festivālā ”Rīga Jūrmala” Marisam Jansonam veltīto orķestri pamatā veido Bavārijas Radio simfoniskā orķestra mākslinieki, viņiem pievienojušies vēl piecu ievērojamu apvienību mūziķi.

Mūzikas skaņas piepilda Dzintara koncertzāli. Šis ir pirmskoncerta mēģinājums, kura laikā pirmo reizi saspēlējas Bavārijas radio orķestra mūziķi ar Berlīnes, Oslo un Vīnes Filharmonijas, Amsterdamas Karaliskā un Cīrihes Tonhalles orķestru mūziķiem.

Šāds neparasts un raibs mūziķu sastāvs izveidots īpaši Marisa Jansona piemiņai. Latviešu diriģents ilgus gadus vadīja Bavārijas radio orķestri un strādāja arī ar daudzu citu orķestru mūziķiem, kuri tagad piemin izcilā diriģenta ieguldījumu.

”Vakar sarunājos ar citiem mūziķiem, kuri spēlēja ar Marisu Jansonu. Pārrunājām viņa ieviestās tradīcijas, to, kā mēs visi esam ietekmējušies no viņa mūzikas. Tas mūs satuvina un padara šo tikšanos par īpašu,” stāsta flautiste Natālija Švābe.

Bavārijas radio orķestra vadība, pandēmijas dēļ, noraidīja ierosinājumu doties uz Jūrmalu, lai piedalītos ”Rīga Jūrmala” festivālā. Tomēr, daudzi mūziķi vadības lēmumam turējās pretī un balsojot, nolēma braukt uz festivālu.

”Lai arī sapratām, ka atbraukt būs sarežģīti, mēs nepadevāmies un atbraucām neskatoties ne uz ko. Protams, bija ”atkritēji”, bet tāpēc ir izveidots šāds neparasts orķestris no mūziķiem, kuri varēja pievienoties,” skaidro Bavārijas radio simfoniskā orķestra mūziķu pārstāvis un vijolnieks Tomass Raifs.

Koncertā piedalīsies orķestri, kuru muzikālais vadītājs vai galvenais diriģents kādā no saviem dzīves posmiem bijis Mariss Jansons.

Zīmīgi, ka šis ir pirmais šāda veida koncerts aizvadīto divu gadu laikā, kad ierobežojumu dēļ daudz ko bija jāatceļ.

Pavisam īsā laikā ir sanākuši kopā sešu vadošo Eiropas orķestru mūziķi, lai godātu Marisa Jansona ieceri, lai rastu iespēju šogad atbraukt uz Rīgu un Jūrmalu. Koncerts tiešām būs īpašs, būs veseli divi orķestru koncerti gan 16.jūlija vakarā, gan 18.jūlija vakarā,” stāsta festivāla ”Rīga Jūrmala” izpilddirektore Zane Čulkstēna.

Marisa Jansona vārdā nodēvēto orķestri koncertos diriģēs Džons Eliots Gārdingers. Pie ieejas koncertā apmeklētāji tiks aicināti uzrādīt Covid-19 digitālo sertifikātu.

0 Komentāru