Jau pirmajā mācību nedēļā rodas domstarpības ar bijušajiem RPIVA studentiem

Komentāri

Jaunais mācību gads sācies arī studentiem no bijušās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA), kas tagad iekļauta Latvijas Universitātes (LU) sastāvā. Taču tas nav noticis gludi, jo jau pirmajā nedēļā LU un izglītības un zinātnes ministrs saņēmuši studentu vēstuli ar jautājumu, kurš maksās par studijām, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Daļa bijušās RPIVA studentu bija cerējuši, ka jaunais statuss dos viņiem iespēju mācīties par budžeta līdzekļiem. “Tad, kad notika apvienošana arī medijos tika teikts, ka apvienošana ļaus ietaupīt līdzekļus, kurus novirzīs attīstībai un budžeta vietām. Pienāk rudens, mums vajadzētu būt kaut kādam budžeta vietām, un viņu nav,” saka tagad jau LU Psiholoģijas maģistra programmas studente Iveta Ādamsone.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr LU Studiju departamenta direktore Jūlija Stare apgalvo, ka studenti vēl pirms RPIVA likvidācijas esot zinājuši, ka šogad viņiem nāksies mācīties par saviem līdzekļiem. Iespēja studēt par budžeta līdzekļiem viņiem bija dota tikai vienu semestri šā gada sākumā pārņemšanas procesā. “RPIVA parakstīja īstermiņa vienošanos un informēja par šo laika termiņu un [ir] līgums par saviem līdzekļiem. Līdz ar to nav solījuma,” skaidro Stare.

Šāda situācija, kad par budžeta līdzekļiem var studēt tikai semestri, bet pārējie semestri jāsedz pašiem, attiecas tikai uz psiholoģijas maģistru programmu. Pārējiem saskaņā ar pārņemšanas nosacījumiem saglabājas arī budžeta vietas. Tikmēr Iveta Ādamsone uzskata, ka atsevišķas budžeta vietas kursā varētu tikt piešķirtas sekmīgākajiem studentiem. Cik studentu varētu studijas izbeigt, ja maksāt vajadzēt visiem, šobrīd nav zināms. Latvijas Universitāte uzskata, ka neviens.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl