Jau piekto reizi Rīgā norisināsies bundzinieku samits, kas pulcēs vairākus simtus spēlmaņu

0 Komentāru

Skaļi, ritmiski un jaudīgi! Šajā nedēļas nogalē Rīgā pulcēsies simtiem bundzinieku. Viņi piedalīsies jau piektajā lielākajā Ziemeļu un austrumu Eiropas bundzinieku samitā, vēsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Astoņgadīgā Polina skolotāja vadībā piedalās bungu spēles nodarbībā. Meitene bungas sāka spēlēt tikai pirms sešiem mēnešiem: ”Es biju skolā, un pie mums atbrauca Andžejs rādīt, kā spēlēt bungas. Man ļoti patika, mamma ierakstīja šeit, un es sāku spēlēt.

Svētdien, 22. augustā, arī Polina dosies uz Grīziņkalnu, lai piedalītos iespaidīgajā bundzinieku sanāksmē.

Rīgā būs redzami arī enerģiskie, tā dēvētie soļojošie, bundzinieki.

Arī Dāvis bungot sāka agrā vecumā, bet nu jau viņš ir pieredzējis visus līdzšinējos bundzinieku samitus Rīgā. Tā ir ļoti liela jauda, kad satiekas vairāki simti bundzinieku, norāda Dāvis: ”Man liekas nenormāla enerģija. Visi tie bundzinieki kopā, visi ”čilo”, kopā atpūšas. Tā diena vispār ir ideāla. Enerģija nenormāla.”

Viens no galvenajiem bundzinieku samita rašanās vaininiekiem ir 5. bundzinieku samita organizators Andžejs Grauds. Viņš norāda, ka aizvadītajā samitā pulcējušies 400 dalībnieku.

Andžejs Grauds akcentē, ka dienas laikā bundzinieki spēlēs vairāk savam priekam. Taču svētdienas vakarā būs iespaidīgs bundzinieku koncerts: ”Tajā mūsu bundzinieku samitā sapulcējas ļoti daudz bundzinieku, un viņi spēlē kopā ar dzīvo grupu. Viņi spēlē ne tikai vienu gabalu sinhroni, bet veselu koncerta programmu.”

Šis būs sarīkojums par un ap ritmu un bungošanu. Koncertā dažādu valstu bundzinieki spēlēs kopā ar populāriem dziedātājiem un citiem mūziķiem.

0 Komentāru