Jau drīzumā par elektrību būs jāmaksā nedaudz mazāk

1 komentārs
Jau drīzumā par elektrību būs jāmaksā nedaudz mazāk
Foto: F64

Jau drīzumā par elektrību maksāsim nedaudz mazāk. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi ”Augstsprieguma tīkls” tarifu samazinājumu no 1. jūnija. Atkarībā no pieslēguma vietas un jaudas, samazinājums svārstīsies robežās no 0,3 % līdz 4,3%.

Iespēju pārskatīt tarifu devusi atvērtā elektrības tirgus specifika un Eiropas savienības noteikumi, Latvijā tirgojot citās valstīs ražotu elektrību. Pirmie izmaiņas izjutīs klienti, kas pa tiešo pieslēgti Augstsprieguma līnijām. Savukārt, pārējiem elektrības lietotājiem, tostarp, mājsaimniecībām jāgaida, kad tarifu pārskatīs arī Sadales tīklu operators.

Jāpiebilst gan, ka maksa par elektrības sadales pakalpojumiem ir tikai viena no komponentēm, kas iekļauta rēķinā. Obligātā iepirkuma komponenti un elektrības cenu izmaiņas neietekmē. Tiesa gan pēdējos mēnešos Eiropā vērojams elektrības cenas kritums, tāpēc ieguvēji šobrīd ir tie, kas strāvu pērk pēc biržas cenas.

TOP komentāri

  • xx
    0 0 0

    xx

    0.3% :D ahaha. Tas pat nav 1%. Sanak ja man elektriba maksa 16.9centi pareizinam ar 99.7% = 0.1685. AKDIEVS, tak miljonars palikt var tie ir veseli 0.0005 centi ietaupijums. uz 100kw ietaupisu 5 centus. WOAH

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl