Jau atkal skolotāju algu palielināšana atzīta par “neparedzētu gadījumu”

Komentāri

Skolotāju jaunā atalgojuma modeļa pieņemšana ir krietni aizkavējusies – darbs ilgst jau vairāk par gadu. Samaksas jauno kārtību bija plānots ieviest šodien 1. septembrī, un šā gada valsts budžetā skolotāju algām papildu nepieciešamie trīs miljoni eiro bija rezervēti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Taču jaunā modeļa ieviešana ir atlikta līdz nākamā gada septembrim, un arī jaunajā budžetā skolotāju algām papildu nepieciešamā nauda jau atkal atzīta par neparedzētu gadījumu.

1. septembris ir klāt, bet skolotājiem joprojām nav skaidrības, kāda būs viņu alga. Šodien kārtējo reizi tika atlikta lēmuma pieņemšana, kā nākamgad tiks ieviests atalgojuma jaunais modelis. Koalīcijas partijas vien spējušas vienoties par jaunas darba grupas izveidošanu premjerministres vadībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai lemtu par skolotāju atalgojuma jauno modeli, šodien, 1. septembrī, tika sasaukta koalīcijas ārkārtas sanāksme. “Joprojām esam palikuši pusceļā,” tā pēc sēdes sacīja izglītības ministre Mārīte Seile. Viņa norāda, ka panākt vienošanos ir sarežģīti, jo izglītības sistēma ir ļoti daudz iesaistīto.

“Īpaši situācijā, kad sistēma ir bijusi ļoti nesakārtota, ir pavisam reāla situācija, – lai ko mēs nedarītu, kāds būs ieguvējs un kāds – zaudētājs. Tas, ko mēs mēģinām šobrīd darīt, ir ieviest sistēmā vairāk skaidrības, pārskatāmības un prognozējamības. Taču tas nenozīmē, ka mēs varam nodrošināt katram ideālo scenāriju,” tā situāciju komentēja izglītības ministre.

Foto:

Skolotāju algām nepieciešamās naudas atzīšanu par neparedzētu gadījumu, nozares arodbiedrība sauc par nepieļaujamu situāciju.

Tagad tiek lēsts, ka pedagogu algām nākamgad papildus būtu nepieciešami aptuveni 10 miljoni eiro. Arodbiedrība cer, ka vienošanās par to tiks panākta jau tuvāko nedēļu laikā, pirms Saeima pieņem jaunā gada valsts budžetu.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl