“Jāsakārto sava iekšējā dvēsele.” Kristieši Vecrīgā dodas Krusta gājienā

1 komentārs

Lieldienu nedēļa ticīgajiem visā pasaulē iezīmē jau gandrīz 20 gadsimtus pazīstamu tradīciju – Krusta gājienu. Baznīcā šie ir gada nozīmīgākie svētki, jo simbolizē Jēzus Kristus augšāmcelšanos. Arī Latvijā, Lielajā piektdienā šis Krusta ceļš tika atkārtots jau 12. gadu.

Šajā dienā cilvēki tiek aicināti atcerēties vairāk nekā 2000 gadus vecus Bībelē aprakstītus notikumus un pašiem kļūt par to līdzdalībniekiem, saņemot garīgu stiprinājumu un izdzīvojot Kristus pēdējo ceļu. Pieņemts uzskatīt, ka Krusta ceļa pirmsākumi meklējami Jeruzalemē. Taču dienā pirms Lieldienu svētkiem – arī šaurās Vecrīgas ieliņas pārtop par vietu, kur tūkstošiem cilvēku veic ceļu, kas bija pēdējais Jēzum Kristum. Kādam tā ir pirmā reize, citam – jau tradīcija, taču gan vieni, gan otri atzīst, ka Krusta ceļš palīdz sakārtot iekšējo – garīgo pasauli.

“Savai garīgās iekšējās pasaules sakārtošanai, nevis domāt tikai par materiālo, protams, es nenoliedzu, ka materiālais stāvoklis arī ir svarīgs, bet tomēr ir jāsakārto sava iekšējā dvēsele,” stāsta Krusta ceļa dalībniece Ingūna.

Savukārt vēl kāda dalībniece Una min: “Tas ir tāds garīgs noskaņojums, būt klātesošai, un tā ir tāda tiešām apcere pašam savā sirdī un dvēselē. Par sevi, par savu iekšējo būtību. Patiesībā mums ir jāmeklē atbildes nevis citu cilvēku, klātesošo cilvēku, bet atbildes ir jāmeklē sevī, lai mainītu kaut ko – dzīve jāsāk ir ar sevi.”

Šogad Krusta ceļa caurvijošā tēma bija cieņa un tautas atjaunošanās, atskatoties uz Latvijas simtgadi, kā arī, ieskicējot sapņus un cerības par nākotni Latvijā. Krusta ceļš šogad kalpoja kā liecība spējai sadzirdēt vienam otru, piedot un apliecināt vienojošo – ticību, pārliecību, aicinājumu, savstarpējo mīlestību, kā uz to ir aicinājis Jēzus.

1 komentārs