1 komentārs

Japānas premjers Šindzo Abe Rīgā aicina palielināt spiedienu pret ar kodolieročiem bruņoto Ziemeļkorejas režīmu.

To viņš paziņoja pēc tikšanās ar premjeru Māri Kučinski. Šindzo Abe ir pirmais Japānas valdības vadītājs, kurš apmeklē Latviju. Viņu sestdien, 13. janvārī, pavadīja arī plaša uzņēmēju un žurnālistu delegācija. Japānas premjers devies piecu dienu tūrē pa Baltijas valstīm, kā arī Bulgāriju, Rumāniju un Serbiju, lai meklētu jaunus sabiedrotos Japānas stingrajai pozīcijai ar mērķi nepieļaut tālāku Ziemeļkorejas kodolbruņošanos.

Šindzo Abe
Japānas premjerministrs

Tiekties ar Ministru prezidenta kungu, mēs vienojāmies par nepieciešamību izdarīt papildu spiedienu uz Ziemeļkoreju.

Māris Kučinskis
Ministru prezidents

Ar Japānas premjerministru pārrunājām arī aktuālos drošības politikas un kiberdrošības jautājumus. Mums ir līdzīga izpratne par Ziemeļkoreju un esam vienisprātis, ka ir jāaktivizē centieni normalizēt saspringto situāciju Korejas pussalā.

Amatpersonas pārrunāja arī Japānas un Eiropas Savienības sadarbību, kurā aktuālākais jautājums ir Japānas un Eiropas Savienības brīvās tirdzniecības līgums. Sarunas par līgumu noslēgušās decembrī. Šis būs visu laiku vērienīgākais Eiropas Savienības noslēgtais ekonomiskās sadarbības nolīgums.

TOP komentāri

  • Zigmārs Dunkulis
    0 0 0

    Zigmārs Dunkulis

    Mēs Latvijā spiedieni varam izdarīt tikai uz nodokļu maksātājiem😎

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl