Janvāra beigās Latvijā sākušies pavasara pali. Ko atnesīs svētdiena?

Komentāri

Janvāra beigās Latvijā sākušies pavasara pali – upēs strauji ceļas ūdens līmenis, iet ledus, ko veicina kā lietus, tā arī straujais atkusnis.

Patlaban daudzās Kurzemes upēs ledus jau izgājis un lielie ūdeņi ir aiztecējuši. Pašlaik hidrologi īpašu uzmanību pievērš Vidzemes un Latgales upēm, kur šajās dienās gaidāma lietus iešana un līdz ar to straujas ūdens līmeņu svārstības. Tomēr hidrologi kopumā mierina, ka plūdu risks esot mazs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bet nokrišņi turpmākajās dienās būs gana daudz, arī vēji pūtīs un arī temperatūra – pamatā virs nulles. Naktī uz sestdienu būs pamatā apmācies laiks. Nakts sākumā līs valsts lielākajā daļā, bet pēc pusnakts lietus un slapjš sniegs gaidāms Latgalē un Vidzemē. Pūtīs mērens līdz brāzmains rietumu, dienvidrietumu vējš. Gaisa temperatūra nakts sākumā ap 3-5 grādiem, bet no rīta 1-4 grādi, vietām Vidzemē 0,-1 grāds un apledojums.

Svētdien gaidāms daļēji apmācies laiks, vietām nelieli nokrišņi – lietus un slapjš sniegs. Vēl aizvien pūtīs nasks dienvidrietumu, rietumu vējš, pie jūras brāzmas 15-18 metriem sekundē. Gaisa temperatūra valsts ziemeļu daļā 1-2 grādi, bet dienvidos līdz 3-4 grādiem.

Video

Laika ziņas

Lasi vēl