Komentāri

Sabiedrībā neviennozīmīgu reakciju izraisījusi Veselības ministrijas iecere aizliegt smēķēšanu automašīnās. Asi reaģējis tiesībsargs Juris Jansons, kurš šādu plānu dēvē par ielaušanos privātajā telpā. Viņš neizslēdz, ka aizliegumu varētu apstrīdēt Satversmes tiesā. Tikmēr veselības ministrs Guntis Belēvičs no idejas atkāpties negrasās un gatavs smēķēšanas aizliegšanu automašīnās aizstāvēt arī Saeimā.

Veselības ministrija ir izvērsusi plašu cīņu ar smēķētājiem. Aptuveni pirms gada stājās spēkā aizliegums smēķēt uz dzīvojamo māju balkoniem. Tagad nozares ministrs Guntis Belēvičs ir apņēmības pilns aizliegt dūma uzvilkšanu arī privātajās automašīnās. Netikums smēķēt automašīnās apdraudot satiksmes drošību, kā arī paša smēķētāja un līdzbraucēju veselību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Tikmēr asi reaģējis tiesībsargs Juris Jansons. Viņš atbalsta cīņu pret smēķēšanu, taču ministrijas plānu dēvē par iejaukšanos personas privātajā telpā. Tiesībsargs neizslēdz, ka aizliegumu varētu apstrīdēt Satversmes tiesā.

Veselības ministrija gan no ieceres atkāpties negrasās. Plāns jau ir apstiprināts valdībā. Savukārt Iekšlietu ministrijā norāda, ka par soda sankcijām vēl neesot domāts. Tikmēr mediķi aizstāv Veselības ministrijas ieceri. Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis norāda, ka smēķēšana pie stūres ir izraisījusi tūkstošiem autoavāriju.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl