Jānis Vaišļa šobrīd cīnās par dzīvību. Tuvinieki aicina ziedot steidzamai sirds transplantācijai

4 komentāri
Jānis Vaišļa šobrīd cīnās par dzīvību. Tuvinieki aicina ziedot steidzamai sirds transplantācijai
Foto: LETA

Par dzīvību cīnās pazīstamais ceļotājs un radošā personība Jānis Vaišļa, kurš sirgst ar retu slimību – sirds amiloidozi. Viņa dzīvību var glābt, tuvāko četru nedēļu laikā veicot sirds transplantāciju. Tāpēc Jāņa Vaišļas draugi un tuvinieki lūdz līdzcilvēku atbalstu un ziedojumus 120 000 eiro apmērā, kas ļautu veikt sirds transplantāciju Eiropā.

“Šo slimību izraisa vielas, kas nogulsnējas sirds muskulī, radot sirdsdarbības traucējumus un izraisot neārstējamu sirds mazspēju, kuras rezultātā iestājas nāve. Lai glābtu dzīvību, nepieciešama sirds transplantācija, ko var veikt Latvijā par valsts līdzekļiem, taču iespēja, ka četru nedēļu laikā Baltijas valstīs tiks atrasts piemērots donors, ir mazāka nekā tad, ja meklējumi tiktu paplašināti. Tādēļ donors tiks meklēts arī Eiropā, kas trīskāršotu iespēju glābt Jāņa dzīvību. Pēc sirds transplantācijas būs nepieciešama vēl virkne citu medicīnisko manipulāciju – Valsts Hematoloģijas centrā tiks veikta kaula smadzeņu transplantācija un citas nepieciešamās terapijas,” atklāj Vaišļas ārstējošais ārsts Andris Skride.

Vaišļas tuvinieki ir pateicīgi Paula Stradiņa Klīniskās slimnīcas Kardioloģijas centra kolektīvam un galvenajam ārstam Andrejam Ērglim, kas dara visu iespējamo, lai cīnītos kopā ar Jāni pret smago slimību.

Jānis Vaišļa ir dzimis 1969. gadā Latvijā un jau kopš skolas gadiem aktīvi iesaistījies sabiedriskajā dzīvē. Vairākus gadus strādājis RTU Studentu klubā, Anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju Selonija.

Foto

Deviņdesmito gadu sākumā Jānis guva atpazīstamību, darbojoties populārajā, radošajā apvienībā Zvaigznīšu brīdis. Šajā laikā arī tapušas pirmās filmas ar Jāņa dalību – Ceļojums uz Tukumu, Kovačs, Sviests.

2001. gadā Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu Milda. Jānis bijis arī Radio Skonto ētera personība, veidojis vairākus TV raidījumus LNT. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī Eirovīzijas dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu Pirates of the Sea. Kopš 2011. gada Jānis darbojas ar jauniešu biedrību Chaula.tv, kur kopā ar entuziastiem veido savu TV kanālu.

Ziedot Jāņa Vaišļas atbalstam varat šeit!