2 komentāri

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šorīt plkst. 10.00 visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbināja trauksmes sirēnas. Tas darīts, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Šoreiz iedzīvotājiem nebija pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nebija nepieciešama. Taču gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien LNT ziņas pārliecinājās, ka daudzi iedzīvotāji skanošām sirēnām nepievērš vērību, uzskata to par ikdienišķu pilsētas troksni un nezina kās šādās situācijās rīkoties.

Skaties foto:

“Es nedzirdu. Ā, varbūt kaut kur skan, jā, jā. Kas jādara? Ja atrodies telpās un strādā, tad jāiet no tām ārā, vai tā?” apmulsusi ir Astrīda.

“Mēs tieši par to tagad domājam, kas jādara. Jāieslēdz radio un jāgaida ziņas, mēs tagad noskaidrojam, vai tā ir izmēģinājuma trauksme, vai kā,” teic uzrunātās studentes Beāte un Ella. Savukārt sastaptais pensionārs Jānis ir vēl kategoriskāks: “Man jāiet uz darbu, nevis jāreaģē uz sirēnām, es tā domāju. Kāpēc man jāreaģē?”

Šāda apziņošanas sistēma ar trauksmes sirēnām paredzēta iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija notikusi – dabas vai tehniska katastrofa vai arī pastāv to draudi.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Stan
  0 0 0

  Stan

  Telpās ne Barona ielas rajonā nav nekas dzirdams, ne Ulbrokas ielas rajonā... ne Mežciemā..
 • Edgars
  0 0 0

  Edgars

  Ja nemaldos, tad vismaz reizi gadā notiek šie trauksmes izmēģinājumi. Protams, ka cilvēki uz tiem nereaģē nopietni.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl