“Jācer uz mūsu spēcīgo Latvijas tautu, kas strādā arī ar vienu roku…” Lauksaimnieki gūst smagas un kropļojošas traumas

3 komentāri

Mikroķirurgiem īsts izaicinājums šovasar bija pacienti ar smagām, lauksaimniecības darbos gūtajām traumām. Ik mēnesi palīdzība tika sniegta 150 pacientiem.

Pacienti ar nopietnām lauku un dārza darbos gūtām traumām slimnīcā nonāk arī oktobrī. Izteikti daudz bijis traumu, kas gūtas, strādājot ar lauksaimniecības tehniku. Īpaši smagas traumas izraisa siena ruļļu presēšanas iekārtas, no kurām cietis ne viens vien zemnieks.

Diemžēl ekstremitātes tiek tā sadragātas un no iekārtas karstuma apdedzinātas, ka nereti tur vairs nav ko glābt. Ir jāglābj paša pacienta dzīvība.

Mediķu novērojumi liecina, ka negadījumiem ar lauksaimniecības tehniku visbiežākie iemesli ir nogurums un alkohols. Taču traumas gūtas, arī pļaujot piemājas mauriņu. Turklāt pēdējā laikā cietuši arī daudzi bērni.

Dzintars Ozols
mikroķirurgs

Ikviens mēs bērnus gribam iesaistīt darbos, mums nepatīk, ka viņi sēž pie datora, tomēr mauriņa pļaušana ir ģimenes lieta un kopta sēta jebkura latvietim ir svarīga. Šajā gadījumā arī bērni tiek iesaistīti, bet, ja mums pašiem īsti nav skaidrs, kas kurā mirklī var notikt, bērnam – jo mazāk. Bieži vien apavi nav pareizie, pļauj zem ābelēm, kur āboli sakrituši, paslīd un nejauši kāju pabāž zem pļaujmašīnas.

Tāpat smagas traumas, kas prasa mikroķirurgu iejaukšanos, gūtas arī ar citu tehniku – zāģiem, trimmeriem, betona maisītājiem.

Tāpēc Austrumu slimnīcas mediķi atkārtoti aicina būt piesardzīgiem, strādājot ar dažāda veida tehniku. Savukārt darba devējiem ir vairāk jārūpējas par darba drošību un darbinieku apmācību.

TOP komentāri

 • Ivars
  +1 +1 0

  Ivars

  Paldies Dzintaram Ozolam, visforšākajam mikroķirurgam Latvijā. Par manu izglābto roku un pirkstiem,pateicoties viņam, mana dzīve ir daudz vieglāka, nekā, varēja būt, ja nebūtu šāds speciālists,entuziasts un vienkārši foršs ārsts un cilvēks.
  Lai tev daudz veselības Dr Dz. Ozols un panākumi tavā sūrajā bet ļoti vajadzīgajā darbā.Paldies tev dakter, tu esi vislabākais - Ar cieņu tavs pacients.
 • Indra
  0 0 0

  Indra

  Jā,visdziļākā cieņa un pateicība dakterim Ozolam par izglābtajiem pirkstiem arī manam dēlam.Jau tiekoties kaut īsu brīdi,uzreiz bija izjūta,ka dakteris ir vienreizējs cilvēks,izcils speciālists un spilgta personība.Esmu lepna un priecīga,ka zinu šādu cilvēku.Saskaroties ar mana dēla traģisko negadījumu,sāku daudz lasīt par pašu centru un dakteri Ozolu.Vienā vārdā sakot-izcilība! Visu ,Jums,to labāko,dakter!
 • kvm
  0 0 0

  kvm

  Zinu vienu kadru,kuram bija norauta roka,bet uz komisiju bija jāiet katru gadu...bet ja nu roka ataugusi???vai nav atkal kārtējais stulbums???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl