3 komentāri

Šobrīd Latvija nav pievilcīgākais patvēruma meklētāju galamērķis, taču jārēķinās, ka bēgļi var ienākt valstī caur austrumu robežu un nauda tās stiprināšanā jāiegulda jau tagad. Šādu nostāju LNT rīta raidījumā 900 sekundes pauda premjers Māris Kučinskis.

Kaut arī šobrīd bēgļi, lai nokļūtu pārtikušajās Eiropas un Skandināvijas valstīs izmanto citus ceļus, Latvijai ir jāatrod iespējas, kā stiprināt savu austrumu robežu, jo nav garantijas, ka vienā brīdī patvēruma meklētāji nevarētu ienākt arī no Krievijas. “Mums ir jābūt gataviem,” saka Kučinskis.

Vaicāts par to, vai tas ir reāls drauds, premjers norāda, ka patvēruma meklētājiem šobrīd ekonomiski apsvērumu dēļ vilinošāka ir Somija. Baltijas valstīm bēgļu jautājumā ir līdzīga nostāja, un, ņemot vērā, ka Igaunija patlaban iegulda lielus līdzekļus savas austrumu robežas stiprināšanā, Latvijai ir vēl vairāk darba, jo sauszemes robeža ar Krieviju ir garāka.

Foto: bēgļi ar velosipēdiem ierodas Norvēģijā

“Mums nedrīkst būt šaubas – mums vienkārši tas ir jādara,” komentējot nepietiekamo finansējumu saka Kučinskis un norāda, ka valstij ir jāatrod nauda šim mērķim.

Video: intervija ar Māri Kučinski

TOP komentāri

 • Bārts Simpsons
  0 0 0

  Bārts Simpsons

  Ka var ienakt begli no krievijas ja krievijā nenotiek kara darbiba? Varbutir planots arabu pavasari parcelt uz krievijas teritoriju?
 • Ha ha
  0 0 0

  Ha ha

  Varbūt beidzot tos miljonus, ko grasās tērēt visādu Eiropā nelikumīgi ieradušos parazītu uzturēšanai, varētu ieguldīt ES ārējās robežas stiprināšanai...Manuprāt, tā būtu daudz racionālāka naudas izmantošana...
 • tata
  0 0 0

  tata

  Premjera kungs,bet jārod iespēja paņemt no tiem ,kas valstij ir parādā miljonus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl