Ja valdība četrās stundās var atrast 80 miljonus airBaltic, jāatrod nauda arī mediķiem, uzskata Keris

5 komentāri
Ja valdība četrās stundās var atrast 80 miljonus airBaltic, jāatrod nauda arī mediķiem, uzskata Keris
Foto: F64

Mediķu streika nebūs! Ar šādu paziņojumu šodien pēc pirmās un reizē arī pēdējās izlīguma sēdes ar ministrijas pārstāvjiem klajā nākusi mediķu arodbiedrība. Cerētais nav sasniegts, tomēr piekrists pagaidu kompromisam.

Uz tikšanos Veselības ministrijā mediķu arodbiedrības vadītājs ieradās vēl šķietami kareivīgi noskaņots. 10% algas pielikums ārstniecības un pārējam personālam, citādi gaidāms streiks. Nelokāma bija arī otra puse – ministrs nozarei jau papildus izcīnītos 10 miljonus eiro nosauca par brīnumu, un arī atbildīgās Saeimas komisijas vadītāja lika noprast, ka vairāk naudas par jau iezīmēto nākamā gada budžetā nebūs.

Tomēr gaisotne pilnībā mainījās pēc pusotras stundas, kad, plati smaidot, mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris ar nozares ministru Gunti Belēviču spieda rokas, liekot saprast, ka izlīguma sēdes virsuzdevums sasniegts.

Tādējādi mediķiem veicies krietni sekmīgāk nekā pedagogiem, kuri pat pēc vairākām izlīguma sēdēm kompromisu tā arī nespēja rast. Lai gan vairāk naudas mediķi šīs pusotras stundas laikā vismaz pagaidām sev neizcīnīja, vienīgais, kas mainījās, bija ministra pozīcija – viņš nostājies arodbiedrības pusē.

“Prasīja 22 miljonus, dabūja 10 miljonus. Mums ir nepieciešama papildu nauda, piekrītam, bet tas, kas jāmaina – visu valdības locekļu attieksme pret to, zem kā katrs parakstījies, proti, veselība visās politikās, un tā ir prioritāte,” saka veselības ministrs.

“Ir arī valdībai jāsaprot, ja var atrast 80 miljonus četrās stundās airBaltic, tad vairāki mēneši būs pietiekami, lai atrastu pietiekamu naudu veselības aprūpei,” norāda Keris.

Puses vienojušās veidot darba grupu, kura līdz brīdim, kad budžetu vērs vaļā grozījumiem, proti, nākamā gada pusē, spēs piedāvāt skaidru plānu mediķu algu turpmākam pieaugumam. Šobrīd piešķirtie 10 miljoni ļauj algas vidēji audzēt vien par 5%. Arī tas, pēc Kera domām, panākts tikai ar mediķu protestiem, tāpēc izdarīts secinājums – tādā formā ar valdību jāsarunājas arī turpmāk.

Skaties video:

5 komentāri